OŚWIĘCIM-BOBREK. Północną obwodnicą miasta pojedziemy w lutym

21 grudnia 2017 Autor: Szymon Chabior
W środę drogowcy pracowali do późnych godzin wieczornych. Fot. Szymon Chabior

W środę drogowcy pracowali do późnych godzin wieczornych. Fot. Szymon Chabior


Od kilku tygodni mieszkańcy powiatu oświęcimskiego dyskutują i spierają się, kiedy zostanie otwarta północna obwodnica miasta Oświęcim.

Często można było usłyszeć, że pierwsze samochody przejadą nową drogą 21 grudnia czyli dzisiaj. Wszystko za sprawą wypowiedzi starosty Zbigniewa Starca w materiale filmowym z 8 grudnia, który został zamieszczony na stronie internetowej starostwa.

-Byłem na tej inwestycji od strony Bobrka i od strony ulicy Zwycięstwa, od strony dojazdu od Dworów. No rzeczywiście niewiele brakuje, ale taka pogoda jak dzisiaj (red. 8.12) może spowodować, że ten termin może być niedotrzymany. Nie jestem fachowcem jeśli chodzi o inwestycje drogowe, ale tak jak powiedziałem informacja z ubiegłego tygodnia, tj. 21 grudzień, przejezdna będzie droga na całej długości około 5 km – powiedział w materiale filmowym starosta oświęcimski Zbigniew Starzec.

Wczoraj (20.12) rozmawialiśmy z Grzegorzem Biernackim, dyrektorem kontraktu z firmy Banimex Sp. z o.o. głównym wykonawcą północnej obwodnicy miasta Oświęcimia.

-Droga nie będzie przejezdna 21 grudnia. Nie wiem skąd starosta oświęcimski miał takie informacje – mówi Grzegorz Biernacki. -Najwcześniej, pierwsze samochody przejadą obwodnicą w lutym – dodaje.

Droga wprawdzie jest już praktycznie gotowa. Na ukończeniu jest rondo na ulicy Nadwiślańskiej w Bobrku. Na pozostałej części drogi wszystko jest już gotowe – barierki, oświetlenie, oznakowanie pionowe i poziome, itp.

-W czwartek na wszystkich możliwych wjazdach na obwodnicę zostaną postawione barierki i nie będzie możliwości przejechania samochodem – informuje Grzegorz Biernacki. -Oczywiście pieszych nie upilnujemy i jeśli ktoś będzie chciał przejść pieszo na drugi brzeg Wisły to przejdzie – podkreśla Biernacki.

Teraz przyjdzie czas na odbiory techniczne i pozwolenia. Dopiero gdy wszystkie formalności zostaną dopełnione, północna obwodnica Oświęcimia o długości 5 km zostanie oddana do użytku.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
obserwator, 26.12.2017 09:54
@Olga Starzec i dymisja? Śmiechu warte. Liczy się kasa, kasa, kasa!!!
henio, 24.12.2017 16:45
A w lutym powiedzą ,że w kwietniu albo w maju
Adam, 22.12.2017 20:51
Ten pan nigdy nie powinien zostac starosta.
Czesław, 22.12.2017 08:46
@Vik Skoro zniszczenie Żwirki i Wigury przy budowie bloków uszło, ta robota na tempo też ujdzie. Ludzie muszą się zdecydować, albo szybko, albo dokładnie.
Vik, 21.12.2017 19:52
Pełno niedoróbek, asfalt łączony tak, że czuć uskoki, braki w gęstości lub nierówności (Dąbrowskiego, Chemików), głębokość kanałów źle wymierzona. Jeżeli ktoś to odbierze to CBA powinno się tym zainteresować!!!
Tiaaa, 21.12.2017 19:13
Tiaaa.
Olga, 21.12.2017 09:04
Skoro starosta oświęcimski nie panuje nad tym co się dzieje na podległym mu terenie i nie ma pojęcia o poważnej inwestycji za duże pieniądze. Rozumiem że w związku z powyższym starosta Starzec złoży dymisję z zajmowanego stanowiska w trybie natychmiastowym.