OŚWIĘCIM-BRZEZINKA. Utrudnienia w związku z Marszem Żywych

11 kwietnia 2018 Autor: red
fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

W najbliższy czwartek ulicami Oświęcimia i Brzezinki, między b. niemieckimi obozami Auschwitz-Birkenau przejdzie ponad 10 tysięcy uczestników Marszu Żywych. Mieszkańcy miasta i gminy muszą się liczyć z utrudnieniami komunikacyjnymi.

Tego dnia, w ramach Dnia Pamięci o Holocauście, uczestnicy Marszu Żywych przejdą 3-kilometrową trasą od ul. St. Leszczyńskiej w Oświęcimiu do ul. Męczeństwa Narodów i ul. Ofiar Faszyzmu w Brzezince.

W tegorocznym Marszu Żywych ma wziąć udział około 11 tysięcy osób z ponad 40 krajów świata, w tym ponad tysiąc polskich uczniów.

- W związku z obchodami przewidziany jest przemarsz uczestników uroczystości ulicami: St. Leszczyńskiej, Męczeństwa Narodów oraz Ofiar Faszyzmu. Te ulice od godziny 9 mogą być tymczasowo wyłączane z ruchu. Natomiast całkowite wstrzymanie ruchu nastąpi w godzinach: od 8 do 16 ulicy Więźniów Oświęcimia (odcinek od ul. Obozowej do ul. Legionów), a od godz. 12 do 15.30 ulicy Leszczyńskiej i ulicy Męczeństwa Narodów - poinformował oświęcimski magistrat.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Patriota, 11.04.2018 16:42
obszczymurki mogą obszczywać miejsca adoracji objęte szacunkiem, kierujmy ich do TOi Toi w celu oddania moczu. Uczmy tych głąbów kultury.
pio73, 11.04.2018 13:05
A potem pojadą do Berlina i będą się bawić w nocnych klubach.