OŚWIĘCIM. „Budujemy wolną Polskę i wolne sądy”. Prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami

04 października 2018 Autor: adm/KP
Fot. prezydent.pl

Fot. prezydent.pl

- Na naszej wielkiej historii budujemy wolną Polskę i wolne sądy, w których ludzie są sprawiedliwie i uczciwie traktowani, w których sędzia jest sługą społeczeństwa, a nie oczekuje, że społeczeństwo będzie mu służyło - powiedział dziś na placu przed Oświęcimskim Centrum Kultury prezydent Andrzej Duda. Przypomniał, że w grodzie nad Sołą nie gości pierwszy raz. Mówił też o kilkusetletniej historii miasta.

Podczas spotkania z mieszkańcami Oświęcimia szef państwa wspomniał o dzisiejszej uroczystości wręczenia rodzinom ofiar totalitaryzmu komunistycznego not identyfikujących ich bliskich, żeby - jak powiedział - mogli zostać godnie pochowani, żeby Polska mogła odzyskać godność.

- To właśnie na tej wielkiej historii budujemy dzisiaj wolną Polskę i wolne sądy - to znaczy sprawiedliwe, a nie takie, w których ludzie są ciemiężeni, a nie takie, w których siedzą aroganccy ludzie, którzy lekceważą innych, a nie takie, w których nie ma etycznych zachowań, a nie takie, w których jest korupcja i bezczelność. To są wolne sądy. Wolne sądy dla wolnych ludzi, w których ci ludzie są sprawiedliwie i uczciwie traktowani, i w których sędzia jest sługą społeczeństwa, a nie oczekuje, że społeczeństwo będzie mu służyło - podkreślił Andrzej Duda.


Prezydent zaznaczył, że Polska suwerenna to taka, w której nikt nie będzie niczego z zewnątrz narzucał, która sama będzie sobą rządziła w demokratyczny sposób.

- Taką Polskę Państwu obiecaliśmy i o taką Polskę będziemy się dla państwa starali do samego końca, bo sami chcemy właśnie w takiej Polsce żyć - w której demokracja będzie prawdziwa, będzie spełniana wola narodu w każdym calu, i że każdy, kto sprawuje w Polsce władzę będzie odpowiedzialny - nieważne, czy sprawuje władzę wykonawczą, ustawodawczą, czy sądowniczą - mówił Andrzej Duda.

- Wierzę, że Polska będzie właśnie taka, jakiej Żołnierze Niezłomni oczekiwali, o jaką walczyli, a walczyli właśnie o taką – o wolną, swobodną, niepodległą, sprawiedliwą i uczciwą - akcentował.

W spotkaniu z mieszkańcami oprócz Andrzeja Dudy brała udział była premier, obecnie wicepremier Beata Szydło. Prezydent przypomniał, że jako poseł na Sejm i kandydat do parlamentu europejskiego pomagał Szydło walczyć o kopalnię Brzeszcze.

- Dzisiaj to miejsca pracy szukają kandydatów do pracy, a nie odwrotnie, tak jak było kiedyś. To wszystko zasługa bardzo dobrych trzech lat rządów dobrej zmiany i to jest to, za co z całą pewnością cała Polska, także ta ziemia - nasza, małopolska, powiat oświęcimski, Oświęcim i inne okoliczne powiaty i miasta - mogą dziękować, także pani premier Beacie Szydło, która przez dwa kluczowe lata stała na czele rządu - mówił Andrzej Duda.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
, 07.10.2018 20:18
Panie Duda osobiście nie popieram ani Pana ani Pisu bo łamie pan konstytucję i robi PAN wszystko co panu karze pan Kaczyński. Mnie nie zaslepicie 500 plus mieszkanie plus itp. Nic od Pisu nie dostałem i nie dostane. Nie podoba mi się że tylko pisowcy beda w sądach itd. I w ogóle dużo mi się nie podoba co robicie ponieważ ustawianie wszędzie swoich
..
monter, 05.10.2018 22:27
Co tam robi czołowy członek PSL-u z Kęt na tym zdjęciu grupowym? Tydzień temu był u prezydenta Bronisława Komorowskiego.
baska, 05.10.2018 21:27
Do steffi: to dlaczego ta glowa państwa nie orzyjechala do głowy miasta tylko do podrzędnego starosty? Kto tu nie zna zasad dobrego wychowania? Proste: bo to bylo spotkanue wyborcze popierajace kandydata pis a nie spotkanue z mieszkancamj i zarzadzajacym miastem
Kazimierz, 05.10.2018 16:48
Tak czytam i nachodzą mnie wątpliwości.Czy przez kilka ostatnich lat szkoły w Oświęcimiu i okolicy były nieczynne, wychowywała ulica ? gdzie jest choć odrobina kultury, poszanowania innych ? Czy krzyk jest argumentem ? Zawsze wydawało mi się że kto krzyczy to go boli. Czy to może głowa?
@ciekawe , 05.10.2018 15:49
Ten stary GRZYB gó
ik na zdjęci to odznaczenia ma jeszcze od Gierka a na dole to on był może raptem 1 słownie jeden miesiąc!!Stary KOMUCH !!!!POZNAŁEM GO!!!
jaki, 05.10.2018 14:01
jestem starym solidaruchem ktorego w latach 80-tych palowało ZOMO w Krakowie i taki "długopis" kaczora /który też caly stan wojenny przesiedzial u mamusi pod spódnicą/ będzie mi mówil że on buduje wolną Polskę. ja nie chcę takiej pisowskiej Polski.
ja chcę Polski wolnej dla wszystkich normalnych obywateli a nie faszystowskiej dla kaczora i ONR-u.
, 05.10.2018 13:16
A ci POpaprańcy z PO i KOD co tak wrzeszczeli . Była ich garstka , , liczyłam ok 47 osób.Zenada, wstyd tak zakłocac spokój. Brak poszanowania dla głowy państwa.Nawet podczas hymnu nie umieli się zachować.
suweren+, 05.10.2018 10:51
Pan prezydent nie ma dobrej passy Najpierw zdjecie,ktore mowi wiecej niz 1000 slow, a teraz poparcie kandydata na prezydenta polaczone z potraceniem dziecka.
Budyń Go Home, 05.10.2018 10:41
Pięknie Prezydent prezentuje się na zdjęciu ze swoimi wyborcami zwezionymi przez Beatę z pobliskich wsi. Jako, że ten pluszowy miś to teraz symbol Dudy, mówiący o tej zmianie wszystko, chciałbym zasugerować panią płaczką z Koła Gospodyń Wiejskich, by być może następnym razem – jak już jesteśmy przy „Misiu” – zawyły prezydentowi te piosenkę z serialu „Alte
atywy 4” napisaną przez Stanisława Bareję. Leci to tak, uwaga:

„Nad wszystkim czuwa gospodarz domu,
Nie da on krzywdy zrobić nikomu,

Wszystkim pomoże
O każdej porze
O, mój Boże”
ciekawe, 05.10.2018 08:46
ile dniówek przepracował na dole kopalni (na dole, nie w biurze związkowym ???) ten udekorowany od prawa do lewa gó
ik. Gó
ictwo powinno być nadal restrukturyzowane w ten sposób aby "związkowanie" nie było równoznaczne z pracą na dole kopalni!!! To zupełnie inna praca.
steffi, 05.10.2018 08:24
Nie chodzi o to kto się z kim spotkał w gabinetach. chodzi o to, żeby ludzie widzieli, że mimo odmiennej opcji gospodarz miasta potrafi uszanowac głowę państwa i wita się oficjalnie przy mieszkancach.Rozumiesz to? czy za trudne?
, 05.10.2018 07:44
nie moj cyrk, nie moje malpy!
do steffi, 05.10.2018 07:44
Prezydent Chwierut jak i inni wójtowie z powiatu Oświęcimskiego spotkali się z prezydentem Dudą w Starostwie Powiatowym. Skąd potem ruszyła kolumna i potrąciła biedne dziecko. Spotkanie pod OCK było dla ludu. Więc nie gadaj głupot i nie siej propagandy.
inz.mamoń, 05.10.2018 07:05
kodziarstwo nie potrafi nawet Hymnu Państwowego uszanować więc kultury od tej zbieraniny nie uświadczysz...to sa wasze ostatnie POdrygi,z was sie juz nawet dzieci smieją :)
Jam, 05.10.2018 06:02
Budujemy polną Wolskę!
steffi, 05.10.2018 05:49
Dlaczego prezydent mojego miasta ma gdzieś wizytę głowy państwa w mieście którego jest gospodarzem? Nawet jak go nie lubisz, to powinienes tam byc. Stanąc z boku i podac reke żeby ludzie widzieli. Ale nie. Lepiej focha strzelac jak dziecko. To co się wyprawa to piaskownica. Można nie cierpiec Kaczyńskiego i PISU, ale gościła u nas w końcu GŁOWA PAŃSTWA. Zenada. Na tej zasadzie powinienes zostac sołtysem Brzezinki i nie spotykac się z sołtysem Harmęż bo go nie lubisz.


Gdzie byłeś Januszu
buhaha, 05.10.2018 02:16
Jutro pewnie przyjedzie do Oświęcimia poseł Budka, Pani Kopacz i sędzia Tuleya. Ojjj będzie się działo przed sądem i OCK
do Wolny człowiek, 05.10.2018 02:14
Nie chcemy kontynuacji afer PO. Chamstwa i krzyków kodowców też już mamy dość. Polityka antyPiS też już nam obmierzła.
Marek, 04.10.2018 23:49
To wasz początek końca komuchy :)
Lewactwo i kodziarstwo, 04.10.2018 23:19
Nawet nam się nie chciało przyjść, wyszliśmy z założenia, że pan prezydent wystarczająco sam się skompromituje.
On, 04.10.2018 23:19
Nie chcemy sprzedawczyków i złodziei z PO PSL i Nowoczesnej w Oświęcimiu! Witamy prezydencie.
Nuda, 04.10.2018 23:16
Zabrakło jeszcze o wstawaniu z kolan, o ośmiu latach, o odciąganiu od koryta i poległych smoleńskich. Poza tym repertuar stały.
bezstresowe chowanie, 04.10.2018 22:53
@..., 04.10.2018 21:25
Dziecko by zabili a tu se fotki robią... heheszki

To dziecko powinno jeszcze dostać po du..ie gumą.
Wolny człowiek , 04.10.2018 22:28
Nie chcemy PISu w Oświęcimiu!
Do cyrk, 04.10.2018 21:41
Cyrk dlaczego ? Możesz to jakoś rozwinąć, podać argumenty ?
..., 04.10.2018 21:25
Dziecko by zabili a tu se fotki robią... heheszki