OŚWIĘCIM. Cafe Bergson dołączyła do akcji Polskiej Misji Medycznej

19 czerwca 2018 Autor: red
OŚWIĘCIM. Cafe Bergson dołączyła do akcji Polskiej Misji Medycznej

Polska Misja Medyczna rozpoczęła kolejną akcję na rzecz pomocy małym Syryjczykom. Przez cały czerwiec, w wybranych kawiarniach, można znaleźć opatrunki z napisem „Pomóż Syrii”. Zachęcają one do wsparcia działań Polskiej Misji Medycznej w tym kraju. Akcja zbiega się w czasie z przypadającym 20 czerwca Światowym Dniem Uchodźcy. Cafe Bergson jest jedyną kawiarnią spoza Krakowa, która dołączyła do akcji.

- Nasze zbiórki już nie raz pomogły poszkodowanym Syryjczykom - mówi Małgorzat Olasińska-Chart, koordynatorka pomocy dla Syrii w Polskiej Misji Medycznej.

- Dzięki hojności Małopolan mogliśmy m.in. zakupić protezy dla dziesięciorga syryjskich dzieci po amputacjach kończyn. Wojna w Syrii i dramat syryjskich uchodźców trwają już ósmy rok. W efekcie, coraz mniej osób interesuje się tym, co dzieje się z Syryjczykami. Tymczasem mieszkańcy i osoby uciekające z Syrii ciągle potrzebują naszej pomocy. Międzynarodowy Dzień Uchodźcy to ten moment, w którym trzeba o nich przypomnieć - dodaje.

Do akcji włączyły się krakowskie kawiarnie, m.in.: Nowa Prowincja, Bonobo, De Revolutionibus, Siesta Cafe, Piękny Pies i oświęcimska kawiarnia Cafe Bergson.

- W tych miejscach można znaleźć puszki do wrzucania datków dla Polskiej Misji Medycznej oraz specjalne opatrunki z napisem „Pomóż Syrii” - podkreślają organizatorzy.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Mieszkanka, 28.06.2018 19:07
Trudno sie nie zgodzić z powyższymi opiniami ,podejrzewam ze to właśnie oni stoją za akcja witamy uchodźców ,kwestia czasu jak zaczną utożsamiać sie z antifą,Boże chroń nas przed takimi miejscami.Szkoda że nawet w małym oświęcimskim barze dołącza się do drinka porcję lewacko żydowskiej propagandy.
Mieszkaniec, 21.06.2018 07:11
Dokladnie mam takie samo zdanie.Mam podejrzenia,ze ich ludzie w miescie malowali szablonami napisy "Uchodzcy witamy"na murach I smietnikach.Sprawie nalezy sie przyjrzec I alarmowac odpowiednie sluzby jako potencjalne zagrozenie dla bezpieczenstwa mieszkancow.
Piotr z Oświęcimia ., 20.06.2018 18:59
Kawia
ia Bergson jest ultralewicową komórką która będzie
szkodliwa dla tego miasta ,,kwestia czasu jak zaczną organizować manify na rzecz uchodźców ,LGBT,równości itd.Wystarczy spojżeć na arykuly oferowane w tym miejscu ,jak torby na których widnieje turecki półksiężyc i gwiazda Dawida,wątpię żeby takie parowanie symboli wynikało z nieznajomości stosunków międzynarodowych.