OŚWIĘCIM. Centrum Symulacji Medycznej w PWSZ oficjalnie otwarte

10 czerwca 2019 Autor: red / Starostwo Powiatowe
fot. RL

fot. RL

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu w poniedziałek oficjalnie otwarto Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej. Nowoczesne pracownie wyposażone m.in. w trenażery i najnowsze fantomy kosztowały blisko 3 mln złotych.

Powiat Oświęcimski reprezentował starosta oświęcimski Marcin Niedziela oraz członek Zarządu Powiatu Oświęcimskiego Teresa Jankowska.

– Są tu pracownie do kształcenia umiejętności praktycznych dla studentów. Sale zostały wyposażone w najnowocześniejsze trenażery, fantomy, elementy anatomiczne odzwierciedlające ciało człowieka, jak również elementy związane z fizjologią. Pracując na danym sprzęcie możemy symulować praktycznie wszystkie sytuacje zdrowotne dla pacjenta – powiedziała nam dr n. med. Wiesława Kołodziej, dyrektor Instytutu Nauk o Zdrowiu PWSZ w Oświęcimiu.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Oświęcimiu wzbogaciła się także o m.in. nowoczesne fantomy z realistycznie wyglądającymi ranami. Studenci będą mieli także do dyspozycji fantomy imitujące stan pacjenta np. przechodzącego zawał serca, czy też niewydolność oddechową.

Jest to pierwsze tak nowoczesne i kompleksowo wyposażone Centrum Symulacji Medycznej w naszej części Małopolski.

– Liczymy na to, że dzięki temu będzie się u nas kształcić coraz więcej studentów pielęgniarstwa – wyraża nadzieję dr Wiesława Kołodziej.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy