OŚWIĘCIM-CHEŁMEK. Smog zabija. Maseczki przeciwpyłowe dla przedszkolaków

06 listopada 2018 Autor: red
Fot. pixabay.com

Fot. pixabay.com

Spotkania z ekspertami, twórcze warsztaty dla najmłodszych, akcje rozdawania maseczek antysmogowych w przedszkolach, a nawet... zawieszenie ogromnego banera informującego o tym, dlaczego smog zabija. To tylko niektóre plany Oświęcimskiego i Chełmeckiego Alarmu Smogowego na przyszły rok, które zostaną zrealizowane dzięki przyznanej właśnie dotacji w wysokości prawie 13 tys. zł z programu „Nasze powietrze”.

- Oświęcim i Chełmek to jedne z najbardziej zanieczyszczonych miast w Polsce. Dlatego cieszymy się, że dzięki otrzymanemu grantowi już w przyszłym roku zorganizujemy mnóstwo wydarzeń, za sprawą których mieszkańcy dowiedzą się więcej na temat tego jak walczyć ze smogiem - mówi Tomasz Kuncewicz z Oświęcimskiego Alarmu Smogowego.


Do współpracy aktywiści zaproszą m.in. przedszkola i szkoły podstawowe.


- Nauczycielki i nauczyciele wezmą udział w specjalnych zajęciach na temat tego, jak rozmawiać z uczniami o problemie smogu. Z kolei dzieci będą mogły wziąć udział w specjalnych warsztatach, podczas których trafią do nich maseczki przeciwpyłowe - tłumaczy Kuncewicz.

W Oświęcimiu pojawi się też billboard i baner z grafiką „SMOG ZABIJA” oraz informacją, gdzie mieszkańcy mogą otrzymać więcej informacji chociażby na temat możliwości wymiany pieca na bardziej ekologiczny.


Więcej informacji o przyznanym dofinansowaniu można znaleźć:


<https://www.krakowskialarmsmogowy.pl/aktualnosci/szczegoly/id/408?fbclid=IwAR06eUb3skFJwJras69KSNBKCimLPNYnlMghOJmFBLFGA9SFZm7F5_qKv0I>.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy