OŚWIĘCIM. Ciężki weekend strażaków. Od wczoraj walczą z ogniem także w Kluczach

09 października 2017 Autor: sz
fot. nadesłane

fot. nadesłane

Miniony weekend był pracowity dla oświęcimskich strażaków. Łączenie do Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło 10 zgłoszeń.

W nocy z soboty na niedzielę tuż po północy w Oświęcimiu na ulicy Krasickiego doszło to pożaru poddasza domu mieszkalnego.

-W momencie przybycia zastępów PSP w budynku panowało silne zadymienie, mieszkańcy przebywali na zewnątrz obiektu. Strażacy zlokalizowali źródło pożaru i przystąpili do gaszenia – informuje Zbigniew Jekiełek, oficer prasowy PSP Oświęcim. -W tej akcji uczestniczyło 14 strażaków, a działania trwały ponad 2 godziny – dodaje.

Do kolejnego zdarzenia doszło tego samego dnia w godzinach popołudniowych na ul. Zagrodowej również w Oświęcimiu. Zgłoszenie dotyczyło wydobywającego się z budynku dymu.

-Po przybyciu na miejsce rzeczywiście z drzwi i okien budynku wydobywał się dym, na zewnątrz wyszedł właściciel, który poinformował strażaków iż rozpalił w piecu znajdującym się w piwnicy. Po wejściu do zadymienia strażaków ustalili iż przyczyną zadymienia był uszkodzony piec – opisuję akcję gaśniczą Zbigniew Jekiełek.

Wczoraj oświęcimscy strażacy około godziny 12 wyjechali do powiatu olkuskiego. Do chwili obecnej uczestniczą w gaszeniu składowiska śmieci. Pożar jest już opanowany, ale ciągle trwa akcja dogaszania.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy