OŚWIĘCIM. Cios w plecy. Mija 79 lat od zbrojnego wkroczenia Sowietów do Polski

17 września 2018 Autor: adm
Fot. UM Oświęcim

Fot. UM Oświęcim

Dziś w południe, w 79. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę, władze Oświęcimia złożyły kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Punktualnie o godzinie 12, po odegraniu hymnu państwowego, wszyscy zgromadzeni na placu Tadeusza Kościuszki, w tym: zastępcy prezydenta Oświęcimia Maria Pędrak i Andrzej Bojarski oraz skarbnik Beata Chachuła, przedstawiciele powiatu, kombatanci, Związek Sybiraków, młodzież, dyrektorzy szkół, instytucji oraz prezesi spółek uczcili pamięć ofiar i przypomnieli tamte wydarzenia.

- Następnie delegacje przeszły na cmentarz parafialny, by pod pomnikami Żołnierzy Polskich poległych w latach 1914-1918, 1918-1921, 1939-1945 i Żołnierzy Polskich poległych w obronie Oświęcimia we wrześniu 1939 r. złożyć kwiaty - poinformował oświęcimski magistrat.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy