OŚWIĘCIM. „Człowieka można zniszczyć, ale nie można pokonać”. Nauczyciele na oświęcimskim rynku

17 kwietnia 2019 Autor: sz
OŚWIĘCIM. „Człowieka można zniszczyć, ale nie można pokonać”. Nauczyciele na oświęcimskim rynku

We wtorek wieczorem na oświęcimskim rynku spotkali się nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych oraz średnich, także emerytowanych z powiatu oświęcimskiego. Nie zabrakło również samorządowców, uczniów oraz rodzin pedagogów, którzy od kilkunastu dni strajkują w całej Polsce.


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
NowowieśnaPrecz, 20.04.2019 20:22
Jeden z panów próbował rozkrecić KOD i N w Brzeszczach, ale ich obrzucili jajami i jest spokój do dzisiaj.
xxx, 19.04.2019 09:36
Oświęcim to miasto niezbyt inteligentnych ludzi.
Obserwator, 18.04.2019 22:31
Jakos zalamania nie widac .Wszyscy świetnie sie bawia .Cos tu nie tak.....Bardziej to na imprezke wyglada.
Nowowieśna Precz, 18.04.2019 16:14
Kolejna ustawka POKO i KOD. Szkoda że nawet gó
icy dali sie wciągać w takie jasełka
Mark3, 18.04.2019 11:34
Himalaje hipokryzji w wykonaniu Lidii.Wstyd mi za takich [ciach!],znam to środowisko jak mało kto i wiem jaka jest faktyczna sytuacja nauczycieli.A gra jest po to żeby obojętnie jakim kosztem wydusić jak najwięcej dla siebie,bo doskonale wiedzą,że PO-KO nie będzie w ogóle z nimi rozmawiać(patrz wypowiedz Kluzik)Autorytet [ciach!] zachwiany i trzeba będzie dużo czasu aby go choć w części odzyskać.
Markus, 18.04.2019 11:27
Nauczyciele nie przejmujcie się głupimi wpisami ...większość to prawicowy głos ludu na zamówienie, wyceniany według stawek agencji marketingu szeptanego.
Art, 18.04.2019 10:43
Nikt nikogo nie trzyma prace zawsze można zmienić na 40 godzinną
Biedronka i Lidl przyjmują cały czas
Tak to wygląda, 18.04.2019 10:24
Z badań wynika, że polskojęzyczni inte
auci do wynajęcia najczęściej wychwalają skrajną prawicę i realizują agendę Putina.
Pit, 18.04.2019 08:58
Czytam te komentarze i...ależ ludzie się sqrvili i schamieli, widać kupienie sobie TVP na wyłączność daje świetne efekty. Skoro jedynie słuszny elektorat jest przekonany że nauczyciel pracuje 18 godzin tygodniowo za 5600zł na miesiąc to cóż się dziwić temu jadowi. Własnie po to PiS uprawia propagandę, podzielić ludzi, napuścić jednych na drugich, dziel i rządź jak stwierdził mądry człowiek dawno temu.
jhykh, 17.04.2019 23:06
a sowa co tam robi co z bratem zeby za sie nie dali nagrac haha zlodzieje ksiedza juz nie widac nigdzie juz mu sie skaczylo do roboty a nie nauczycieli z podstawowek werbowac do strajku zwolnic przyjac nowych
Miki, 17.04.2019 22:32
Bezczelność ! Zmień prace i proste !
hotin, 17.04.2019 21:46
Piękna ustawka z tym protestem w Rynku Głównym. Wcześniej bracia partyjni POKOwcy,a potem ich zabłąkane owieczki.Buhahaaaa.
antyzyd, 17.04.2019 21:44
ile z tych nauczycielek i nauczycieli szarpie 500 plus tak pytam
Gal, 17.04.2019 20:55
Nauczyciele popieram Was. Należy walczyć o swoja godnosc. Dla idei nie warto robić
Korek, 17.04.2019 20:46
Ja oczywiście strajk popieram. Nauczyciele powinni właśnie walczyć o wyższe zarobki,a zwłaszcza teraz jak trzeba się użerać z uczniami.
Myślący nie tylko o sobie., 17.04.2019 20:22
Typowe zazdrosne o wszystko polaczki widzę uruchomili się na forum... Eh, najgorsze że wypowiadają się o zawodzie nauczyciela nie mając żadnej wiedzy jak ta praca wygląda od środka. Widzą tylko te 18 godzin i płatne wakacje...A w rzeczywistości z tym co trzeba zrobić w domu, przygotować sie na zajecia, angażować w "życie szkoły", olbrzymia biurokracja, rady [ciach!], z rodzicami, wycieczki, apele, sprawdzanie prac czy sprawdzianów itd... jest tego jeszcze trochę!!! Z tym wszystkim wychodzi spokojnie 40 godzin tygodniowo, co zostało już nie raz policzone, tylko MEN takimi danymi się nie chwali... Dlaczego nikt nie mówi że pensum w przedszkolu to 25 godzin? Że są dyżury w wakacje i ferie. Nie ma urlopu na żądanie... Skoro to taki lekki zawód to dlaczego dorobił się choroby zawodowej... Spytajcie laryngologów. A 13-stka to żaden relikt, sam ją mam a nie jestem nauczycielem, nie pracuje w budżetówce
i nie jestem gó
ikiem... Oj szkoda , że władzy na rękę by skłócić naród i zniszczyć edukację co robię swoimi reformami. Ale takim właśnie tępym i naszczutym na siebie społeczeństwem rządzi się najlepiej.
Zwyczajny, 17.04.2019 20:15
Każdy powinien dobrze zarabiać. 3 tys za użeranie się z bachorami które są z roku na rok bardziej bezczelne i hamskie to dużo? To ludzie którzy uczą i wychowują wasze dzieci do cholery. Teraz jak nie zarobisz min 5 tys to jakie masz życie? Jaką przyszłość ? 35m2 w bloku i lanos w gazie?
Jak to jest, 17.04.2019 19:45
Chwierut za nauczycielami i bierze udział w tym wiecu a pracownikom Urzędu Miasta daje ma
e grosze. Śmiem twierdzić że pracownicy Urzedu zarabiają mniej niz nauczyciele. Jak Pan Panie Prezydencie się do tego odniesie? Nie wstyd Panu?
ZNAFCA, 17.04.2019 19:32
a ja zagłosuje na PSL,która jest w KO,wczesniej nie chodziłem na wybory ale dzisiaj nakazuje mi obowiązek i ma
a perspektywa którą kieruje faszystowski pis.Trzeba ich koniecznie wyautować.
strzał do własnej bramki .., 17.04.2019 19:27
pycha kroczy przed upadkiem ??
czytelnik, 17.04.2019 18:00
Nauczyciele nie przejmujcie się hejtem!!!. Na portalach połowa osób jest opłaca za pisanie negatywnych komentarzy, łatwo to wychwycić jak się wczytacie... te same błędy stylistyczne i ortograficzne, styl pisania tylko inny nick. Poparcie jest ogromne, ale elity zawsze są niewygodne bo mówią prawdę. Lud ma być ciemny, (a widać po komentarzach, że tak jest). Ważna jest butelka wódki po pracy a nie dobra książka, ważny jest byle jaki serial typu rolnik szuka żony a nie dokument naukowy czy fakt. Ważne 500 plus- i posadzenie du...y przed telewizorem a nie zachęta do szukania pracy, podnoszenia poziomu gospodarki i dopiero co za tym idzie bogacenie społeczeństwa Głupie społeczeństwo uwierzy we wszystko co rząd im powie. Wszyscy hejterzy - dno.
Lupus, 17.04.2019 17:58
A kto was młotki pisać nauczył? Kto do tych pustych pał próbował wtłoczyć cokolwiek?
Paweł.M, 17.04.2019 17:34
Resztka mojego szacunku do nauczycieli wlasnie zniknęła.
Ford, 17.04.2019 17:25
Ani grosza wiecej dla politycznej akcji,te grupa bedzie teraz traktowana z gòry!Błazenada
Staś pytalski, 17.04.2019 17:19
Niedawno z sympatią patrzyłem na postulaty nauczycieli, ale obecnie jak widzę odstawiany cyrk, to mam dość. Mury Kaczmarskiego kojarzą mi się z walką z totalitaryzmem, a nie walką o podwyżki. Patrząc na to zastanawiam się czy chodzi tylko o podwyżki, czy też (a może przede wszystkim) zrobienie antyrządowej rozróby?
Nauczyciel, 17.04.2019 17:03
"Wesołych Świąt" dla wszystkich "katolików" ziejących jadem.
Oburzona, 17.04.2019 16:56
Tego zakłamania Chwieruta pracownicy UM i jednostek nigdy mu nie wybaczą. Może zapomnieć o kolejnej kadencji bo już urzędnicy nie będą tak bronili głupich pomysłów Prezydenta. Za jego słowa przed komisją oświaty może sobie wsadzić swoje życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne składane pracownikom. Tutaj stoi ramię w ramię z nauczycielami i swoją żoną, a parę godzin wcześniej olał prośby pracowników o godziwe płace. Takie zakłamane jest PO. Niech szykuje się na protest w urzędzie.
Ola, 17.04.2019 16:22
Panie prezydencie proszę popatrzyć na siebie a nie na ten rząd. To pańska partia zamroziła płacę w budżetówce. Teraz takiej sytuacji nie było by że wszyscy wyciągają ręce po pieniądze.
Jery, 17.04.2019 15:58
O, nawet strajkuje nauczycielka, ktora w Brzeszczach startowala z list PIS do Rady Miejskiej.
Oburzony , 17.04.2019 15:16
Nauczyciele za mało zarabiają ? Jaka praca taka płaca. Macie to za 18 godzin tygodniowo. Pracujcie dwa razy więcej jak większośc ludzi to będziecie mieć wiecej
jan, 17.04.2019 15:02
Straciłem resztkę szacunku do nauczycieli,a pan prezydent niech zawalczy także o innych pracowników w mieście.
Mieszkaniec Ośw., 17.04.2019 14:07
A ta pani z lewej to pani Kasia z urzędu miasta?Chyba K.Kwiecień.Ona jest rzecznikiem prezydenta nie nauczycielem.
młotek, 17.04.2019 13:44
hahahah brakuje zeby krzyzem lezeli jeszcze hahahah
hmmmm, 17.04.2019 13:41
zmienic prace nieroby na tasme do fiata haha i 3tyg urlopu w roku hahah
Dana, 17.04.2019 13:40
Za dużo TVP.I takie komentarze.
Markus, 17.04.2019 13:23
Jaśko, obywatel, Antoni...i reszta...Jesteście doskonałym przykładem na klęskę waszych nauczycieli. Nie nauczyli was podstawowej rzeczy a mianowicie samodzielnego myślenia. Łykacie jak pelikan ryby wszystkie "prawdy" jedynej prawdziwej telewizji. Myślę, że PIS doskonale wie co robi. Im głupsze społeczeństwo tym bardziej podatne na wszelakie socjotechniki. A w tym ten rząd naprawdę jest wybitny. Pocieszające w tym wszystkim jest to, że być może z brukiem sobie poradzicie.
oświęcimianin, 17.04.2019 13:21
No właśnie a parę godzin wcześniej Prezydent Chwierut powiedział, że nie ma mowy na podwyżki dla urzędników, i jednostek poległych. A tutaj proszę w jednym szeregu z tymi co walczą o podwyżki.
Rodzic, 17.04.2019 12:59
Proponuję żebyście ten wykrzyknik przykleili sobie do czoła. Państwo świetnie sobie poradziło z egzaminami i z organizacją matur też sobie poradzi. Pomału kończą się wam tzw "haki"!!
li, 17.04.2019 12:11
No tak, całe zło wynika z rozwoju gospodarki i wzrostu wynagrodzeń bo nauczyciele narzekają, że właśnie w ostatnim czasie zubożeli w stosunku do średniej krajowej. Miała być ruina, a okazuje się, że o zgrozo wzrosły zarobki ludzi zatrudnionych w sektorach wytwarzających dochód narodowy. Szkoda, że tak mało jest inteligentnych nauczycieli.
Xp, 17.04.2019 12:10
Msciwi i zawistni ludzie typu hotin i antek pewnie jutro pójdą do kościoła na Wielki Czwartek . Czy Dekalog to dla was pusty zbiór? Nauczyciele , popiera Was wiele osób mimo propagandy w pisowskiej tv .
XYZ, 17.04.2019 11:54
Obywatel poszukaj u siebie w rodzinie frajerów co za tyle będą pracować.
Obywatel, 17.04.2019 11:32
Szukam ludzi do bruku, 10zł/h dzień 12 godzin pracy
antoni, 17.04.2019 11:29
komuna kodziarstwo sb-cja totalna opcja niemiecka
Jaśko, 17.04.2019 11:02
Żenada. Żal mi tych Pań , które dały się wkręcić w politykę Broniarza . Za wszelką cenę chce obalić rząd a te Panie wykorzystuje do swoich celów.
hotin, 17.04.2019 10:52
ZWYCIĘŻYCIE? Never,bo tymczasem Wybory do Parlamentu Europejskiego. Sondaż dla "Polityki": Koalicja Europejska daleko za PiS.35-23.I o czym to polityczne gadanie?
lewy, 17.04.2019 10:50
Brawo nauczyciele ! Pisowska TVP antagonizuje przeciwko Wam społeczeństwo ale się nie załamujcie i walczcie o swoje . Podczas wyborów pamiętajcie o tym kto z wami a kto przeciwko .
Adam., 17.04.2019 10:01
Dobrze, że Prezydent Chwierut wspiera strajkujących nauczycieli. Mam nadzieję, że tak samo da poparcie dla strajkujących pracowników swojego urzędu i jednostek podległych. No bo jak to tak walczyć o wyższe zarobki nauczycieli, a dawać grosze swoim pracownikom?
Jedno pytanie:, 17.04.2019 09:55
Co tam robili pan Chwierut i radni, którzy głosowli za likwidacją "Trójki"? Nie wstyd wam?
mieszkaniec, 17.04.2019 09:42
mam sąsiadke która jest nauczycielem i jest na rocznym płatnym urlopie. Chodzi po wiosce z kijkami i mówi ludziom jak jest zle byc nauczycielem. Nie musze opowiadac co na to ludzie którzy pracują przy produkcji i wolnym czasie chodzą ale po lekarzach. Z grzeczności nikt jej jeszcze nie wyga
ą ale ja chyba po pracy zapytam się kiedy wyjdzie z tego matrixu. Nauczyciele nie chce sie wam uczyc dzieci to fakt gdyz jak tylko dziecko ma słabe oceny to sugerujecie korepetycje po których eureka dziecko rozumie materiał. W D... MACIE DZIECI dzieci potrzebne wam są ale do szantażu a że słuchacie broniarza to tylko świadczy o waszej inteligencji . Pamietajcie po tym wybryku ludzie przejrzeli na oczy i nigdy już nie bedzie jak było dla mnie jestescie rozpuszczeni.
Witek, 17.04.2019 09:36
Rzeczywiście tłumy jak oni się tam zmieścili na tym rynku? A gdzie są ci emeryci co obiecali oddać 13-kę dla nauczycieli??
realista, 17.04.2019 09:26
Oświęcim to miasto specyficzne,niestety przoduje w Małopolsce Zachodniej niestety nie w tym co trzeba.