OŚWIĘCIM. Czy Muzeum zostanie zamknięte dla zwiedzających? Muzeum: „Na bieżąco monitorujemy tę kwestię”

10 marca 2020 Autor: sz
fot. Muzeum Auschwitz

fot. Muzeum Auschwitz

Wielu mieszkańców Oświęcimia i nie tylko, twierdzi, iż z powodu panującego koronawirusu, Muzuem Miejsca Pamięci powinno być zamknięte dla zwiedzających. Czy tak będzie? Zapytanie skierowaliśmy dzisiaj do Biura Prasowego Muzeum Auschwitz.

-Muzeum na bieżąco monitoruje tę kwestię – odpowiada Bartosz Bartyzel, rzecznik prasowy Muzeum Auschwitz.

W informacji zwrotnej czytamy także, iż w ramach działań profilaktycznych na terenie Miejsca Pamięci następują czasowe ograniczenia dostępu do niektórych obszarów zwiedzania.

-Podjęto także działania prowadzące zarówno do zmniejszenia liczby osób przebywających na terenie Miejsca Pamięci w jednym czasie, jak i takiego trybu zwiedzania, aby w przestrzeniach zamkniętych nie znajdowało się jednocześnie zbyt wiele grup – podkreśla Bartosz Bartyzel.

Przy wejściu na teren Miejsca Pamięci zarówno Auschwitz I jak i Auschwitz II-Birkenau zainstalowano urządzenia do bezdotykowej dezynfekcji dłoni.

Muzeum udostępniło również dla odwiedzających urządzenia do bezdotykowej dezynfekcji dłoni, które umieszczone są przy wejściu na teren Miejsca Pamięci zarówno Auschwitz I jak i Auschwitz II-Birkenau.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
ja so, 10.03.2020 21:16
na co czekacie, zamykać !!! dlaczego umożliwić potencjalnym chorym ze świata zarażać mieszkańców miasta !
Pracownik galerii, 10.03.2020 18:06
A wycieczki które później przychodzą do galerii? Nie zauważyłam by była ona jakoś specjalnie zabezpieczona przed możliwością zarażenia się.