OŚWIĘCIM. Czyste powietrze to prawo, a nie przywilej. Alarm Smogowy zadomowił się w naszym mieście

08 lutego 2018 Autor: red
OŚWIĘCIM. Czyste powietrze to prawo, a nie przywilej. Alarm Smogowy zadomowił się w naszym mieście

Piękne okoliczności przyrody schodzą na drugi plan, gdy nad Kotliną Oświęcimską wisi gęsta smogowa "narzuta". A w zimowe, bezwietrzne dni, smog nie daje normalnie żyć mieszkańcom Oświęcimia i okolic. Grupa aktywistów ma już dość pustych deklaracji lokalnych polityków. Postanowiła realnie coś zrobić, by ograniczyć smog.


- Zdecydowaliśmy się podjąć wspólną walkę o poprawę jakości powietrza na terenie miasta i gminy Oświęcim, bo wiemy, że oddychanie czystym powietrzem to nasze prawo, a nie przywilej. Bo nie chcemy żyć dalej w miejscu, w którym wyjście z domu zagraża zdrowiu i życiu nas wszystkich - mówią pomysłodawcy powołania Oświęcimskiego Alarmu Smogowego.


Są wśród nich m.in. członkowie i sympatycy stowarzyszenia "Stop fetorowi w Mieście i Gminie Oświęcim", którzy z powodzeniem walczyli o ograniczenie smrodu, przez kilka lat nękającego mieszkańców wschodnich rejonów miasta oraz znaczną część gminy Oświęcim.


Aktywiści deklarują współpracę z władzami lokalnymi na rzecz wypracowania skutecznego planu walki ze smogiem, w tym uruchomienia programu pomocy mieszkańcom w poprawie efektywności energetycznej ich domów.


Będą walczyć o poprawę dostępu mieszkańców do informacji na temat aktualnego zanieczyszczenia powietrza w Oświęcimiu i okolicy. Poprzez konkretne działania będą upowszechniać wiedzę na temat tragicznych konsekwencji, jakie niesie smog dla ludzi.


- Jesteśmy apolityczną​ koalicją osób i organizacji​, oficjalnie działającą w ramach Polskiego Alarmu Smogowego. Chcesz walczyć o czyste powietrze razem z nami? Dołącz do nas! - zachęcają.


Więcej informacji: www.facebook.com/OswiecimskiAlarmSmogowy

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy