OŚWIĘCIM. Diler już za kratkami. Może za nimi spędzić sporo czasu

08 października 2018 Autor: adm
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Ma 34 lata i poważne problemy. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny policjanci zabezpieczyli amfetaminę oraz marihuanę o szacowanej wartości 35 tysięcy złotych, a także gotówkę pochodzącą z handlu środkami odurzającymi.

Policjanci wpadli na trop 34-letniego mieszkańca Oświęcimia, który trudnił się rozprowadzaniem narkotyków już kilkanaście tygodni temu. Pracując nad sprawą funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna korzysta z dwóch mieszkań. W jednym był zameldowany, a drugie wynajmował.

Policjanci wykorzystując moment zaskoczenia, zatrzymali podejrzanego, gdy zjawił się pod wynajmowanym mieszkaniem. Przeszukanie tego lokalu potwierdziło wcześniejsze ustalenia operacyjne.

- Funkcjonariusze odnaleźli w nim 130 gramów marihuany oraz ponad kilogram amfetaminy, w szczelnym opakowaniu, wyglądem przypominającym krąg sera żółtego. Łącznie wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano na 34 tysiące złotych - powiedziała nam asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Ponadto zabezpieczono dwie wagi elektroniczne, przy pomocy których diler porcjował narkotyki oraz pochodzącą z przestępczego procederu gotówkę w kwocie 5 tysięcy złotych.

- W trakcie prowadzonego postępowania policjanci zebrali również dowody na podstawie, których postawili podejrzanemu ponad 70 zarzutów, w tym posiadania dużej ilości narkotyków oraz udzielania środków odurzających innym osobom. Dodatkowo na poczet przyszłej kary, funkcjonariusze zabezpieczyli także jego, wart kilkanaście tysięcy złotych, samochód - dodaje Jurecka.

Na wniosek Prokuratury podejrzany został doprowadzony do Sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego, do którego trafił jeszcze tego samego dnia.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, ale w tym przypadku, podejrzany odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei za przestępstwo rozprowadzania narkotyków grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
grfrd, 09.10.2018 10:41
no i brawo. za kraty dziada. nawet chętnie oddam ze swoich podatków na karmienie tego trutnia byle by się tylko po mieście nie pałętał