OŚWIĘCIM. Dla magistratu kule z "Globu" nie miały żadnej wartości. Na serwisie aukcyjnym mają konkretną cenę

02 marca 2018 Autor: red
OŚWIĘCIM. Dla magistratu kule z "Globu" nie miały żadnej wartości.  Na serwisie aukcyjnym mają konkretną cenę
- Obiekt ani żaden jego element nie ma wartości historycznej - czytamy w odpowiedzi magistratu w nawiązaniu do naszego artykułu o wystawieniu dwóch stalowych kul z napisem "Glob" przez nieznanego sprzedawcę na popularnym serwisie aukcyjnym. Każdą z nich wycenił na 1500 zł.

Poniżej prezentujemy odpowiedź Urzędu Miasta. Wynika z niej, że miasto w stosownej umowie z firmą rozbiórkową całkowicie i z pełną świadomością zrzekło się praw do urządzeń i wyposażenia wyburzanego hotelu "Glob". W tym również dla kultowych dla wielu charakterystycznych kul. Naszym zdaniem wielka szkoda.

"Obiekt ani żaden jego element nie ma wartości historycznej, nie jest wpisany w rejestr zabytków prowadzony przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie, jak również w gminną ewidencję zabytków.

Przygotowując przetarg w specyfikacji ujęte zostały zapisy o tym, że materiały i urządzenia (w tym kotły i zbiorniki znajdujące się w piwnicy oraz winda) pochodzące z rozbiórki obiektu należy usunąć z terenu rozbiórki i poddać utylizacji w miejscach do tego przeznaczonych oraz w sposób przewidziany w odpowiednich przepisach prawa, ze szczególnym uwzględnieniem materiałów niebezpiecznych, które winny zostać usunięte i unieszkodliwione przez firmę posiadającą stosowne uprawnienia w tym zakresie.

Miasto określiło też, że nie będzie pozyskiwało żadnych materiałów z rozbiórki, co w znacznym stopniu wpłynęło na wycenę złożonych ofert w przetargu na rozbiórkę byłego hotelu "Glob".

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
warchol, 05.03.2018 08:31
"kultowe", he! he! - tak jak moje trampki! Zwykła kupa bezwartościowego złomu, tak głupia i bezsensowna jak wszystkie pomysły PKP, łącznie z całym pomysłem na budowę hotelu Glob i obecny projektem przebudowy dworca.
para w gwizdek, 03.03.2018 10:01
ale się nadymał ten dziennikarz na aferę a wyszła wielka lipa....nieznajomość tematu, kompromitacja lokalnego (???...dziennikarza)
Gerwa,y, 02.03.2018 20:06
Wiec o co to zamieszanie? To ze ktos sprzedaje cos ze zlomu nie znaczy ze to nalezy do miasta. Szkoda tylko ze.miasto w tym obiekcie nie zrobilo mieszkan socjalnych dla najbiedniejszych
hotin, 02.03.2018 12:54
Czyli jak zawsze nie ma winnych,a kase na wynagrodzenia dla magistratu i tak prześle Państwo,czyli podatnicy.Brawo!
ppp, 02.03.2018 12:20
Oferta na olx, nie jest jeszcze powodem żeby sądzić , że tyle są warte i , że ktoś to kupi.
kh, 02.03.2018 10:22
To jest żenada... Ciekawe który "ekspert" to ocenił!!!!!