OŚWIĘCIM. Dobra pozycja miasta w rankingu „Rzeczpospolitej”

12 października 2018 Autor: red
Fot. UM Oświęcim

Fot. UM Oświęcim

Dwunaste miejsce zajął Oświęcim (kategoria: gminy miejskie i miejsko-wiejskie) w przygotowanym przez dziennik „Rzeczpospolita” ogólnopolskim Rankingu Samorządów. Oceniono w nim 2,5 tys. miast i gmin.

W rankingu wyróżniono samorządy, które dbają o kondycję finansową, uruchamiają lokalne zasoby i przedsiębiorczość, przeciwdziałają zjawiskom niekorzystnym w środowisku, a często i w strukturze społecznej, a także podnoszą jakość świadczonych przez siebie usług publicznych.

- To już kolejna wysoka nota miasta w rankingach organizowanych przez zewnętrzne instytucje i media - nie kryją zadowolenia w oświęcimskim magistracie, podkreślając że z naszego województwa wśród najlepiej ocenianych gmin miejskich i miejsko-wiejskich, obok Oświęcimia, jest m. in. Nowy Targ, który zajmuje 16, pozycję i Zator na 32. miejscu.

W kategorii miasta na prawach powiatu Kraków jest na 13. miejscu, a Nowy Sącz na 21.

Nad metodologią czuwa niezależna Kapituła. Eksperci sprawdzają, które samorządy najlepiej dbają o rozwój i standard życia mieszkańców, nie zapominając przy tym o bezpieczeństwie finansowym.

Zwycięzcami rankingu są Zielona Góra (miasta na prawach powiatu ), Boguchwała koło Rzeszowa (gminy miejskie i miejsko-wiejskie ) i Wisznice (gminy wiejskie).

Więcej: https://rankingsamorzadow.pl/files/ranking-samorzadow-2018.pdfDodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
stefanB., 13.10.2018 20:22
Proszę zwrócić uwagę na ostatnie przemówienia Kaczyńskiego o wyrównywaniu poziomów w poszczególnych regionach, nasze miasto może paść ofiarą tego procesu, zatem nic dziwnego że stara sie odrzucić Pis jak zdrowy organizm ciało obce czy nawet nowotwór.
Brawo, 13.10.2018 15:12
Brawo Prezydent Chwierut.
prywatne deale krakowa , powiedzmy dla krakowa, 12.10.2018 18:22
oto całe rozkwitanie
miastowy, 12.10.2018 13:45
Dziwiłem się że nikt nie podawał wyników tego rankingu który "Rzeczpospolita" opublikowała już we wtorek. Trzeba jeszcze dodać że gmin miejskich i miejsko-wiejskich jest w Polsce 857. Miejsce 12-te Oświęcimia to absolutna czołówka. Oceny samorządu dokonuje się w oparciu o kilkadziesiąt różnych parametrów. Ocenia się m.in. sytuację ekonomiczno-finansową, społeczną, jakości zarządzania, środowiskową itd. Za każdy parametr są przyznawane punkty. Trudno sobie wyobrazić bardziej obiektywną ocenę danego samorządu tym bardziej że w 10-osobowej komisji oceniającej są przedstawiciele różnych opcji politycznych, głównie organizacji samorządowych ale również minister finansów oraz minister inwestycji i rozwoju z obecnego rządu PIS. Zdaję sobie sprawę że dla miłośników PIS-u i Pana Starosty ten ranking może być gorzką pigułką do przełknięcia ale pamiętajcie że nawet Wy korzystacie z dobrodziejstwa życia w tak dobrze zarządzanym mieście.
realista, 12.10.2018 12:20
Rzeczpospolita...i wszystko jasne.Zator za Oświęcimiem kogoś chyba pogieło.
Super , 12.10.2018 11:04
Czyli jednak ta kondycja finansowa miasta nie jest taka zła jak niektórzy twierdzą! Prezydent to dobry Gospodarz! Niech tak zostanie
Mieszczanin, 12.10.2018 09:48
Czy Zbigniew Starzec przyzna się do błędu i odwoła słowa PISu, że "Oświęcim się zwija". Czekam na konferencję prasową.
Anty Hotin, 12.10.2018 09:23
Hotinie - czy Rzeczpospolita kłamie? Może Twoje postrzeganie rzeczywistości przepełnione nienawiścią do władz miasta jest nielogiczne i błędne. Może przyznasz się do błędu? A kiedy przedstawisz osiągnięcia życiowe i zawodowe jak Cię o to prosiłem.