OŚWIĘCIM. Dostał zakaz zbliżania się do najbliższych

18 września 2018 Autor: adm
OŚWIĘCIM. Dostał zakaz zbliżania się do najbliższych

46-latek znęcał się nad swoją 44-letnią żoną oraz dwojgiem pełnoletnich już dzieci. Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu i funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji postawili zarzuty dręczycielowi najbliższych.

"Kryminalni" początkiem sierpnia wszczęli postępowanie wobec 46-letniego mieszkańca jednej z podoświęcimskich miejscowości , podejrzanego o znęcanie nad żoną oraz dwojgiem pełnoletnich dzieci (20- i 23-letnim). Ponadto w rodzinie została wszczęta procedura Niebieskiej Karty, skutkująca tym, żr pokrzywdzeni otrzymali wsparcie dzielnicowego oraz przedstawicieli instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Natomiast sprawca został zobowiązany do zmiany swojego zachowania wobec członków rodziny.

- Niestety, 46-latek, pomimo świadomości grożących mu konsekwencji powrócił do karygodnych zachowań wobec rodziny, w związku z tym, na podstawie dowodów potwierdzających fakty znęcania fizycznego i psychicznego, został mu przedstawiony zarzut znęcania nad członkami rodziny - przybliża asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Materiały sprawy trafiły w ręce nadzorującego sprawę prokuratora, który natychmiast wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z rodziną.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy