OŚWIĘCIM. Dwie kule z napisem "Glob" trafiły na aukcję. Najwyraźniej bez wiedzy właściciela

28 lutego 2018 Autor: red
fot. screen / olx.pl

fot. screen / olx.pl

Hotel "Glob" powoli znika z powierzchni ziemi, a wraz z nim charakterystyczne elementy obiektu. I tak dwie kule ziemskie ze stali z napisem "Glob", które były ozdobą hotelu, zostały wystawione na sprzedaż na jednym z serwisów sprzedażowych. Za 1500 zł sztuka. Teoretycznie to własność miasta, podobnie jak i cały obiekt.

Na rzucające się w oczy już z daleka symbole hotelu, kule o średnicy 200 cm każda, chrapkę miał z pewnością niejeden kolekcjoner. Zanim jeszcze doszło do rozbiórki budynku, tu i ówdzie padały sugestie, by miasto wystawiło na sprzedaż obie kule, a uzyskane środki przeznaczyć na jakiś zbożny cel. Był też pomysł, by kule, jako cenne eksponaty, trafiły na oświęcimski zamek.

Pierwsze życzenie się spełniło. Stalowe kule trafiły na aukcję, na popularnym serwisie OLX, ale miasto nie ma z tym nic wspólnego. Kto więc wystawił przedmioty na aukcji? Czy może któryś z pracowników firmy rozbiórkowej "przytulił" owe budzące pożądanie stalowe kule i puścił w obieg? To tylko przypuszczenia, ale mogą mieć potwierdzenie w rzeczywistości, bo jak czytamy w opisie, odbiór kul jest możliwy bezpośrednio z budowy!

Czekamy na odpowiedź magistratu, dlaczego kul z napisem "Glob" miasto nie zabezpieczyło i czy jest jeszcze jakakolwiek szansa na ich odzyskanie.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Piotr, 02.03.2018 09:06
Wystarczy zobaczyć inne aukcje sprzedającego i widać, że to wystawia firma rozbiórkowa , a nie jakiś pracownik, poszukują także pracowników do rozbiórki .
rrrrr, 01.03.2018 10:02
Może odpowiedzią jest zapis zawarty w SIWZ:
"4.Materiały i urządzenia (w tym kotły i zbio
iki znajdujące się w piwnicy oraz winda) pochodzące z rozbiórki obiektu należy usunąć z terenu rozbiórki i poddać utylizacji w miejscach do tego przeznaczonych oraz w sposób przewidziany w odpowiednich przepisach prawa, ze szczególnym uwzględnieniem materiałów niebezpiecznych, które winny zostać usunięte i unieszkodliwione przez firmę posiadającą stosowne uprawnienia w tym zakresie.
5.Zamawiający nie będzie wskazywał i pozyskiwał żadnych materiałów pochodzących z robót rozbiórkowych."
Źródło: http://web.um.oswiecim.pl/bip/dokumenty/pliki/120/31681.pdf
, 01.03.2018 09:46
Panie Redaktorze; Oto będąc dziennikarzem, znaczy uczestnikiem czwartej władzy w RP, powinien Pan przed napisaniem -sprawdzić w UM co mówi na temat umowa zawarta na rozbiórkę między inwestorem a wykonawcą i napisać o tym co Pan odkrył. Pan zrobił wrzutkę i spodziewa się chyba sensacji, artykuł jest odbierany jak ujawnienie niebywałej sensacji. Przydałoby się Panu "przytulenie się" do rzetelności dziennikarskiej.
kkkkk, 28.02.2018 21:58
Ja też czekam! Dno!