OŚWIĘCIM. Dwóch mężczyzn udaremniło próbę porwania

05 września 2014 Autor: plin

33-letni oświęcimianin został zaatakowany na parkingu przy ul. Zaborskiej przez trzech mężczyzn. Próbowano go wciągnąć do samochodu. Zareagowali świadkowie zdarzenia. - Jeden ze sprawców jest już w rękach policji - informuje KPP Oświęcim.

Samochód sprawców. Fot. KPP Oświęcim

Samochód sprawców. Fot. KPP Oświęcim

Do zdarzenia doszło 3 września około godziny 10.20 w Oświęcimiu na parkingu przy ul. Zaborskiej. 33-letni mieszkaniec Oświęcimia został zaatakowany przez trzech mężczyzn, którzy próbowali wciągnąć go do samochodu. - Zauważyli to dwaj pracownicy pobliskiej firmy. Wybiegli na parking, wyciągnęli kluczyki ze stacyjki i wtedy sprawcy zbiegli pieszo - opisuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Wezwano policjantów, wszczęto poszukiwania sprawców. Jeden z patroli zauważył na terenie Oświęcimia mężczyznę pasującego do rysopisu podanego przez świadków. Został on zatrzymany i trafił do aresztu. Policja informuje, że mężczyzna mogący mieć związek z próbą porwania jest mieszkańcem powiatu krakowskiego. Prowadzone są czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie dwóch pozostałych napastników.

- Dzięki reakcji osób postronnych do uprowadzenia nie doszło, a policjanci już po kilkudziesięciu minutach zatrzymali jednego z porywaczy. Zachowanie osób postronnych kolejny raz pokazało, że społeczeństwo potrafi stanowczo zareagować na przestępstwo - podkreśla asp. szt. Małgorzata Jurecka. - Wzorowe postawy dwóch mężczyzn zasługują na szczególne wyróżnienie i podziękowania.

 

 

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dodo, 07.09.2014 21:40
Może [ciach!]
oswiecimianka, 07.09.2014 19:29
Dziękuję odważnym ! Takich ludzi należy nagradzać !
Meritum, 07.09.2014 11:10
Ludzie w jakie wy bajki wierzycie, porwanie - śmiech na sali - popatrzcie na auto porywaczy, jacy porywacze przyjezdzaja na porwanie autem 2 drzwiowym ??? w jaki sposob by tego porwanego mieli wpakowac na tylne siedzenia?? a moze jechalby kierowcy na kolanach?? to sie kupy nie trzyma, zwykla sprzeczka która przerodziła sie w szarpanine i nic wiecej, włączcie myslenie
bezpieczeństwo mieszkańców, 07.09.2014 10:28
@osw:"rozmiar buta jego też chcesz??" A wyobraź sobie, że nie. Chcę tylko wiedzieć, czy w Ośw. jest bezpiecznie. Ciężko to ogarnąć rozumkiem?
J.A., 07.09.2014 07:53
Byłem tam i jak zwykle opis zdarzenia nie do końca prawdziwy. Po pierwsze zdążyli chłopaka wciągnąć do samochodu i próbowali desperacko odjechać (akcja nie parkingu tylko na drodze). Kilku mężczyzn próbowało unieruchomić samochód i faktycznie zabrać kluczyki lub wyciągnąć kierowce. Drogę 206 zajechał mercedes aby uniemożliwić ucieczkę.
zasole, 06.09.2014 19:30
chętnie poznam tych którzy pomogli gościowi,a tym [ciach!] z krakowa spuszcze [ciach!] wraz z zasolinami!!!!!!!!!!!!1 kraść złodzieje u siebie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jak nie kosmici to kto?, 06.09.2014 09:55
@osw ale chyba dobrze wiedzieć czy na przykład nie byli to jacyś rosjanie od Putina którzy chcą naszych obywateli porywać we własnym kraju z ich własnych domów/miast po to właśnie żeby wywołać jakiś wewnętrzny chaos taki który zdestabilizuje wszystko...
WEydarzenie. , 06.09.2014 01:18
A wtedy, kiedy działali mieszkańcy, policjanci odpoczywali na Krukach. Ostatnio odstąpili na polowania rowerzystów. Ale w tym przypadku nastąpił zwrot akcji i sukces! Kilkadziesiąt minut wystarczyło na pomoc mieszkańcom. Gratulacje dla Policji i zaproszenie przez Straz Miejska na kebaba. W Rynku.
ram, 05.09.2014 16:30
A teraz dzielni obywatele beda sie bali czy koledzy bandytow nie przyjada po nich.Czasami lepiej odrazu zadzwonic niz sie prosic o klopoty
taka prawda, 05.09.2014 12:45
@taka prawda: Straż Miejska zajmuje się wykroczeniami, gdy ujawni przestępstwo zobowiązana jest przekazać sprawę Policji.
osw, 05.09.2014 12:25
@bezpieczeństwo mieszkańców: rozmiar buta jego też chcesz??
bezpieczeństwo mieszkańców, 05.09.2014 11:12
Myślę, że mieszkańcom Oświęcimia należy się informacja o przyczynach. Czy to była próba porwania konkretnego faceta? Coś im wisiał, był bogaty? Czy na chybił trafił porywali? I czy Oświęcimianie mają się czego bać?
@taka prawda, 05.09.2014 11:09
I co, straż sobie nie poradziła? Musiała policję wezwać? To po co oni w ogóle są?
prawnik, 05.09.2014 11:02
I sprawcy powinni teraz sobie spokojnie posiedzieć kilka lat w kryminale
xyz, 05.09.2014 10:50
Dlaczego chcieli go porwac?Straszne!!
taka prawda, 05.09.2014 10:01
Pani Rzecznik... chyba należałoby wspomnieć, że Policja została wezwana przez Straż Miejską, która była pierwsza na miejscu zdarzenia...
Michał_29, 05.09.2014 09:52
tam było 3 mężczyzn pomagających w udaremnieniu porwania tak w gwoli scislosci.
petrov, 05.09.2014 09:42
głupota ludzka nie zna granic.... podziękowania dla obywateli którzy poszli z pomocą.... inni by stali i patrzyli kątem oka albo zrobili sobie zdjęcie na "fejsa"