OŚWIĘCIM. Dwunastolatka prawdopodobnie zatruła się czadem. AKTUALIZACJA

06 stycznia 2019 Autor: red
Zdjęcie ilustracyjne.

Zdjęcie ilustracyjne.

Dwunastoletnia dziewczyna zasłabła w łazience. Prawdopodobnie zatruła się czadem. Do zdarzenia doszło na ul. Pileckiego tuż przed 12.30.

- Poszkodowana została zabrana do szpitala. Działania prowadziły 1 PSP i ZRM. Strażacy potwierdzili obecność tlenku węgla - poinformował st. kpt. Zbigniew Jekielek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

AKTUALIZACJA

- Do szpitala Pogotowie Ratunkowe przewiozło trzy osoby, w tym matkę oraz dwie jej córki 12 i 15 – letnią. Matka i jej starsza córka po badaniach opuściły już szpital, natomiast 12-latka została przetransportowana helikopterem LPR do jednego ze śląskich szpitali na dalsze leczenie - poinformowała tuż po godz. 16 asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 12-latka zatruła się tlenkiem węgla podczas kąpieli, w łazience, w której funkcjonował piecyk gazowy.

Służby ratunkowe ponownie przypominają, że w okresie zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze czy przewody wentylacyjne są źle użytkowane, wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia CO czyli czadem. Aby zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich, należy sprawdzić drożność wentylacji, a także wyposażyć mieszkanie w czujnik tlenku węgla.

Przypominamy, że tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik tlenku węgla wykryje nawet niewielkie jego stężenie i natychmiast zasygnalizuje to alarmem.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy