OŚWIĘCIM. Dym z okna. Drzwi wyważono. Spalił się posiłek

09 września 2014 Autor: plin

O godzinie 9.43 wezwano strażaków: z okna na drugim piętrze kamienicy przy ul. Mickiewicza wydobywa się dym! Natychmiast do akcji ruszyły cztery samochody PSP i piętnastu ratowników...

OŚWIĘCIM. Dym z okna. Drzwi wyważono. Spalił się posiłek

Dym było widać. Drzwi były zamknięte. - Z informacji od lokatorów wynikało, iż w mieszkaniu nikt obecnie nie przebywa. Konieczne było siłowe otwarcie drzwi - relacjonuje st. kpt. Zbigniew Jekiełek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

W pomieszczeniu znajdował się pies. Źródło problemu: przypalony posiłek na kuchence gazowej...

- Garnek szybko zalano wodą, a mieszkanie przewietrzono. Przekazano je lokatorowi, który przybył na miejsce w trakcie akcji. Szybka reakcja, zauważenie zadymienia i zgłoszenie zapobiegło rozwojowi zdarzenia - podkreśla st. kpt. Zbigniew Jekiełek.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
nowy., 11.09.2014 09:57
Wyważyli drzwi? Makabra!!!! U mojej sąsiadki na ul. Łukasiewicza parę dni wcześniej oszczędzili drzwi i weszli przez okno.Nic nie rozwalając. A tam też był dym i palący się posiłek. O co tu kaman?
sss...., 10.09.2014 07:34
Naukowcy stwierdzili ,że kiedy rodzi się człowiek BEZ MÓZGU nie ma prawa przeżyć i niedługo lub zaraz po urodzeniu umiera. Czytając komentarze dochodzę do wniosku ,że jednak są w błędzie. Tacy ludzie żyją a dowodem na to są komentarze umieszczane na tej stronie.
hotin, 09.09.2014 23:14
Wiadomo,że ul.Mickiewicza ,Sienkiewicza i Plac Kościuszki to enklawa zwolenników partii PO, ale żeby nawet obiadu nie potrafili ugotować bez narażania życia innych lokatorów tylko utwierdza mnie w przekonaniu że są to ludzie zapatrzeni na samych siebie, udających zapracowanych i święcie oddanych własnej profesji za to nie posiadających żadnych umiejętności nawet kulina
ych ale posiadających pęd ku władzy i pieniędzy!
szerszeń, 09.09.2014 23:00
zakopaliscie je ??
naoczny, 09.09.2014 21:45
do "Bywalec miasta:" okulary sobie kup ! były 4 wozy czerwone jeden taki trochę bardziej biały, te małe osobowe to też wozy strażackie ! człowieku zastanów się jak wydobywa się dym z okna to dzwoniący i odbierający telefon w straży, nie wiedzą czy pali się ga
ek na palniku, czy całe mieszkanie a potem cały blok, ja jestem pełen podziwu dla ich pracy bo idą naprawdę w ogień gdzie wszyscy stamtąd uciekają, chociaż mnie niedawno olali jak zgłosiłem że mamy szerszenie na klatce schodowej, ale i tak ich podziwiam i pozdrawiam, P.S szerszenie sami z sąsiadem wywieźliśmy do lasu :)
real, 09.09.2014 21:38
Dzielni strazacy spisali sie na medal, naprawde warci emerytury w mlodym wieku a mieszkaniec kary za uzycie sprzetu . BRAWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mariok, 09.09.2014 20:30
zeby sie nie okazalo ze gosc oskarzy straz o wywazenie drzwi bo stwierdzi ze zostawil mieszkanie pod dobra opieka psa a ten sobie poprostu obiadek przygotowywal a ze lubi nieco przypieczone bardziej to sie zakopcilo troche:)
Bywalec miasta, 09.09.2014 19:54
A ja widziałem tylko dwa wozy strażackie. Skąd info o czterech?