OŚWIĘCIM. Dźgnął nożem żonę i uciekł. Szybko został złapany przez policjantów

08 stycznia 2020 Autor: zyg
fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

W nocy z soboty na niedzielę, tuż przed godziną 1.00 dyżurny oświęcimskiej policji został powiadomiony przez ratowników medycznych o udzieleniu pomocy 45-letniej oświęcimiance. Mieszkanka Osiedla Zasola miała ranę kłutą klatki piersiowej o długości 1 cm. Na miejsce natychmiast udał się patrol policji.

Policjanci ustalili, że związek z uszkodzeniem ciała kobiety miał jej 52-letni mąż, który zbiegł z miejsca zdarzenia.

-Rysopis mężczyzny natychmiast został przekazany wszystkim patrolującym miasto służbom. W niespełna pół godziny jeden z patroli dostrzegł mężczyznę na terenie jednego z pustostanów przy ulicy Leszczyńskiej – informuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. -W trakcie zatrzymania 52-latek kilkakrotnie dopuścił się znieważenia funkcjonariuszy – dodaje oficer prasowy.

Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych. Miał w organizmie 2,2 promila alkoholu.

W trakcie podjętych czynności policjanci ustalili, że związek z uszkodzeniem ciała kobiety miał jej 52 – letni mąż, który zbiegł z miejsca zdarzenia. W związku z powyższym rysopis mężczyzny natychmiast przekazany został wszystkim patrolującym miasto służbom. W niespełna pół godziny jeden z patroli dostrzegł 52 – latka na terenie jednego z pustostanów przy ulicy Leszczyńskiej. W trakcie zatrzymania kilkakrotnie dopuścił się znieważenia funkcjonariuszy, lecz szybko trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,2 promila alkoholu.

W poniedziałek podejrzany wraz z zebranymi przez policjantów dowodami został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej. 52-letni mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia ciała, użycia groźby karalnej oraz znieważenia policjantów.

Wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz policyjny dozór.

-Za uszkodzenie ciała grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, za groźbę karalną grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, natomiast za znieważenie policjanta grozi kara pozbawienia wolności do 1 roku – podkreśla Małgorzata Jurecka.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy