OŚWIĘCIM. Dzieci na torowisku. Rodzice zdziwieni i przerażeni

08 czerwca 2018 Autor: red
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Na nasypie kolejowym przy ul. Wysokie Brzegi bawiło się samopas dwóch młokosów, 9- i 10-latek. W porę dostrzegł ich 36-letni mieszkaniec i zadzwonił na Policję.


Do zdarzenia doszło wczoraj. Tuż po godz. 15 oficer dyżurny oświęcimskiej komendy Policji został powiadomiony przez 36-letniego mieszkańca Oświęcimia o dwóch małych chłopcach bawiących się w rejonie torowiska, biegnącego wzdłuż ulicy Wysokie Brzegi w Oświęcimiu.

Funkcjonariusze szybko zlokalizowali małoletnich, którymi okazali się 9-letni mieszkaniec ulicy Bema oraz jego 11-letni kolega, mieszkaniec ulicy Szpitalnej. Obaj pod opieką policjantów zostali odwiezieni do miejsc zamieszkania i przekazani rodzicom.


- Rodzice nie kryli przerażenia w chwili, gdy dowiedzieli się jakie miejsce ich pociechy wybrały na zabawę. Wcześniej o tym nie myśleli, ponieważ kolega z Bema poszedł się pobawić do kolegi ze Szpitalnej - relacjonuje asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Interwencję policjanci zakończyli pouczeniem oraz krótką prelekcją dla chłopców i ich rodziców. Należy jednak pamiętać, że policjanci mogą o takim fakcie powiadomić Sąd Rodzinny i Nieletnich, co oczywiście zastosują gdy sytuacja się powtórzy.


- Duże podziękowania należą się panu Dominikowi za prawidłową reakcję i powiadomienie Policji. Ten świadomy zagrożenia mieszkaniec Oświęcimia zauważył chłopców w pobliżu torowiska, gdy wracał z dzieckiem do domu. Jak stwierdził, powyższą sytuację obserwowało jeszcze kilka osób, ale niestety nikt nie zwrócił dzieciom uwagi, ani też nie powiadomił służb - dodaje Jurecka.

Dziecko zgodnie z przepisami od 7. roku życia może samodzielnie poruszać się po ulicy, jednakże rodzice dzieci do 13. roku życia powinni zachować większą rozwagę i rodzicielską czujność.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
...mama , 21.06.2018 06:28
Chcialam Podziekowac panu ktory zwrocil uwage na cale zdarzenie "DZIEKUJE BARDZO" .
zdziwiona, 08.06.2018 21:06
Co się dziwić ? Skoro nie tak dawno na FB jedna z czołowych reklamujących się fotografek rodzinnych chwaliła się zdjęciami maluszka ..... siedzącego na torach kolejowych!!! Mamusia lub tatuś przejeżdżający przez przejście wraz z dziecięciem przez przejście tylko dla pieszych . Głupota dorosłych = nieszczęście dzieci