OŚWIĘCIM. Festiwalu nie będzie. Winni radni?

12 grudnia 2018 Autor: red
Fot. Mateusz Moskała/LFO

Fot. Mateusz Moskała/LFO

Wracamy do sprawy upadłości Fundacji Peace Festival, organizatora Life Festival Oświęcim, o której informowaliśmy jako pierwsi. Fundacja, na czele której stoi Darek Maciborek wydała oświadczenie, w którym pośrednio winą za ten stan rzeczy obarcza Radę Miasta Oświęcim.

" Zarząd Fundacji Peace Festival niniejszym informuje, że złożył w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia wniosek o ogłoszenie upadłości Fundacji. Wniosek ten w chwili obecnej jest rozpatrywany przez sąd z punktu widzenia formalnego.

Decyzja Zarządu podyktowana jest faktem wystąpienia przesłanek stanowiących podstawę do ogłoszenia upadłości Fundacji. Fakt wystąpienia rzeczonych przesłanek pozostaje w związku z decyzją Rady Miasta Oświęcimia, która 24 października 2018 r. odrzuciła projekt uchwały, zmierzający do zmiany formuły finansowania organizowanego przez Fundację festiwalu w przyszłości.

W związku z powyższym organizacja Life Festival Oświęcim przez Fundację Peace Festival w obecnej formule w roku 2019 w Oświęcimiu nie będzie możliwa".


Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Jerk, 12.12.2018 15:28
Eeee, co się tak Panowie kłócicie o ten smog? Czy Wy nie widzicie, że problem jest o wiele głębszy niż Wam się wydaje. Nie pamiętacie jak było kilkanaście lat temu ze stanem powietrza? Media kreują tematy, którymi żyjecie. Terroryzm, polityka, smog, promowanie glupoty... Wszytsko to ma swój głębszy cel. Wszyscy martwią się smogiem, a nikt nie mówi głośno o tym ile chemii zjadamy i wypijamy na codzień. Aspartam, glutaminian sodu, wszytsko dosładzane niewyobrażalną ilością cukru, pestycydy itd. Największą śmiertelność Polsce powodują choroby serca i nowotwory, czy nie ma to zależności z naszą dietą i trybem życia?
Owszem, problem smogu istnieje, ale nie dajmy się zwariować, że wyjście na dwór jest niebezpieczniejsze niż zajadanie się chipsami przed telewizorem, serwując nam przy okazji pranie mózgu.
@dfsgh, 12.12.2018 13:08
Tak na przyszłość, zajmij się swoim siedziskiem bo na głowę już za późno. To co masz w domu zupełnie mnie nie interesuje. Koszt jednego czujnika firm które wskazałem to około 1000-1500 zł. Żeby coś od smrodziucha egzekwować trzeba mieć wiarygodne narzędzia i dowody. Gdyby oświęcimska Policja dostała z 2-3 przenośne analiaztory spalin, zaczęła badać skład spalin transportu ciężkiego pod kątem NOx i PM to ruch kołowy zostałby ograniczony pewnie o połowę. Bez tego możesz co najwyżej zając się swoim d...kiem. Tak poza tym zgadzam się z tobą w całości. Dodałbym do tego jeszcze "namiętne" zimowe postoje z włączonym silnikiem na terenie zabudowanym i parkowanie na terenie zielonym w miejskich przestrzeniach osiedlowych. Pieniądze same uciekają władzy między palcami.
hotin, 12.12.2018 10:39
A ja nadal wierzę w słowa p.prezydenta Oświęcimia,który publicznie zaprosił na LFO w .2019r. Przecież w razie PO-rażki zawsze można zaprosić jakąś hard korową grupę z repertuarem Disco-Polo.
dfsgh, 12.12.2018 10:28
Tak, najlepiej żeby ze trzy takie czujniki w d..e ci wsadzili. Kup sobie sam czujnik - 250 zł to kosztuje. Ja mam w domu dwa oczyszczacze z czujnikami, kupione z myślą o synu alergiku i świadomy jestem tego czym oddycham. Co to za mentalność? Terrorysta zabije 10 osób - zróbmy marsz albo kredą po ulicy posmarujmy. Trujemy się od smogu? Wydajemy wszystkie pieniądze na milion czujników i debaty o smogu. Może zacznie to miasto wreszcie realnie walczyć ze smogiem? Ogrzewanie miejskie, zmiana planów zagospodarowania terenu, żeby zabudowa była luźniejsza, więcej zieleni a nie zostawianie rok do roku kikutów zamiast drzew, dowalenie lokalnych podatków firmom, które smrodzą, tak żeby im się nie opłacało tutaj działalności prowadzić, kontrola firm i prywatnych domów, kontrola ciężarówek, autobusów a przede wszystkim busów przejeżdżających przez miasto - taka [ciach!], żeby sobie wybierali inne trasy. I w jedną kadencję będzie po temacie.
, 12.12.2018 09:33
Bardzo mądrze zrobili. Za chwilę "Tajemnica handlowa" byłaby na porządku dziennym. A preliminarze wydatków na co była wydawana przez lata kasa przekazywana z budżetu miasta to "wydarzenie medialne" są? Jak ktoś chce się lansować to za własne pieniądze. Skoro winni są radni powinni teraz sprawdzić jakie wydatki zaspokoiły daniny z naszych podatków. Nie ma to tamto pod hasłem "daję i nie pytam". Jak ktoś dostaje dotacje to powinien się z niej rozliczyć. Pieniądze te powinny być wydane np. na stworzenie prawdziwej sieci stacji pomiarowych w mieście, żeby każdy wiedział czym oddycha. Czujników Airly czy Looko2 powinno być w tym mieście 50-60 rozmieszczonych szczególnie w miejscach gdzie zabudowa jednorodzinna przechodzi w skupiska budynków wielolokalowych.
tom66, 12.12.2018 09:24
Przecież miasto nie było głównym sponsorem tylko Tauron. Tauron bierze tyle pieniędzy za prąd nich wyłoży więcej kasy
, 12.12.2018 09:21
Maciborek wsadz se w d.... e ten festiwal myślałeś że będziesz doil z miasta dla RMF
TenObcy, 12.12.2018 09:03
"Dlatego, że nie daliście mi publicznej kasy, mój festiwal upadł". Żenada Panie Maciborek!
nnn, 12.12.2018 08:36
Ten komentarz to parodia. Kto doprowadził do bankructwa fundacji? RADNI???
Prawy, 12.12.2018 08:09
Brawo, brawo dość ma
owamia naszej kasy a bogacenia maciworka bez dna. Brawo Panie Jezu.Chwierut. precz z mocherandią i średniowieczem.
Wina nie ma Rodziców?, 12.12.2018 08:01
Czy aby ktoś nas nie okłamuje. Winna Rada Miasta. Czyli nawet Ci co sobie tę Radę wybrali. A Zarząd Fundacji doprowadzając do bankructwa jest niewinny? Niech ten Pan bije się we własną klatę a nie w Oświęcimian. Interesy prowadzi się za własną kasę.