OŚWIĘCIM. Gablota przed dworcem promuje marnie

29 lipca 2013 Autor: PLIN

„Na placu przed dworcem PKP znajduje się gablotka z informacjami o mieście, przy której można także, co do zasady, usiąść. No właśnie, co do zasady, gdyż stan tej gablotki i miejsc do siedzenia pozostawia wiele do życzenia. Połamane siedziska, odpadające płytki marmurowe. Czy to ma być promocja i wizytówka miasta?” – spytał radny Michał Chrzan. Za stan techniczny gabloty odpowiada starostwo – wyjaśnia włodarz Oświęcimia.

fot. plin

fot. plin

Radny Michał Chrzan zauważył, że na promocję Oświęcimia wydaje się kwoty coraz to większe, a jednak zapomina się o ważnych rzeczach: „Na placu przed dworcem PKP znajduje się gablotka z informacjami o mieście, przy której można także, co do zasady, usiąść. No właśnie, co do zasady, gdyż stan tej gablotki i miejsc do siedzenia pozostawia wiele do życzenia. Połamane siedziska, odpadające płytki marmurowe. Czy to ma być promocja i wizytówka miasta? Dlatego też składam wniosek o jak najszybsze doprowadzenie tego miejsca do stanu używalności” – zaapelował.

Prezydent Oświęcimia odpowiedział 1 lipca, że czterostronna gablota informacyjna nie należy do miasta. Znajduje się na działce, która jest własnością Skarbu Państwa, natomiast zarządza nią Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu. „W związku z powyższym, za stan techniczny samej gabloty jak i za informacje w niej zamieszczone odpowiada Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu” – poinformował włodarz Oświęcimia. W połowie czerwca skierował pismo do starosty oświęcimskiego z prośbą o nieodpłatne przekazanie gabloty miastu. „Dopiero po jej przejęciu na własność miasta będzie możliwy jej remont ze środków budżetowych” – zaznaczył.

Wczoraj stan gabloty przed dworcem PKP nadal pozostawiał wiele do życzenia.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
DZIWAK , 30.07.2013 18:22
nikt: Do DZIWAK OŚWIĘCIMSKI; było sie uczyć to by sobie Pani/Pan też mógł/a porozmawiać z turystami po angielsku. A tak to zostało czekać na busa ... :):):) Bez urazy oczywiście :)..............tak ,było sie uczyć i uczyłem sie na tamte czasy jezyka rosyjskiego bo to byl obowiazek ......oczywiscie jestem bez urazy bo mam swiadomosc taka ze dzisiaj ludzie mlodzi nawet cos uczac sie angielskiego w podstawowce czy dalej tez nie umie dogadac sie ,,,NIE KAZDY MLODY OCZYWISCIE !!! ale wtenczas turysci mieli naprawde jakieś dziwne zapotrzebowania (miejska łaznia itp...)a wina oczywiscie spływa na władze bo dając [ciach!] ekran na OCK mogli by to samo zrobic dla turystow lub dac zarobic mlodziezy i stworzyc biuro informacji turystycznej -NIE PRAWDASZ???-POZDRAWIAM
Obywatel, 30.07.2013 17:06
Radny Tomaszu! Nie po to Cie wybraliśmy, abyś szukał tego, czego inni nie zrobili, zaniedbali, albo zepsuli. Po co nam jakieś listy z nazwiskami zarządów, po co nam nowa tablica dla żuli dworcowych? Zrób coś w końcu sam i pochwal się, co dla miasta zrobiłeś! Chodniki na ul. Obozowej, Orłowskiego to dziura na dziurze! Na dworcu potrzebne jest centrum informacyjne z prawdziwego zdarzenia - pracownicy znający języki, materiały promujące miasto, nie wystarczy tablica, do której wszyscy boją się podejść. Doinformuj się trochę, doucz się, co to jest promocja miasta, a potem zacznij coś robić! Bo na razie nie zrobiłeś nic!!!
nikt, 30.07.2013 14:45
Panie Leonie, zgadzam się całkowicie, ale jednak żal pozostaje...
nikt, 30.07.2013 14:44
Do DZIWAK OŚWIĘCIMSKI; było sie uczyć to by sobie Pani/Pan też mógł/a porozmawiać z turystami po angielsku. A tak to zostało czekać na busa ... :):):) Bez urazy oczywiście :)
Miś , 30.07.2013 12:53
Do oświęcimianin: Co to jest"remąt"?
ZIUTEK, 30.07.2013 12:20
zlikwidować tą gablotę -problem z żulami rozwiązany ,bo ona tylko odstrasza przyjezdnych
facet_50+, 30.07.2013 09:14
<p>I to jest piękne w naszym r&oacute;wnie pięknym kraju - bliskość Dworca PKP dodatkowo prowokuje do takich skojarzeń. Tam też Dworzec ma innego zarządcę, peron innego, tory innego, trakcja elektryczna innego, wagony jeszcze innego, itd. Grunt, że każdy zarządzający ma prezesa(dyrektora), zarząd(dyrekcję), itd. Tym tropem idą jak widać władze miasteczka. A mnie jako mieszkańca wielkie g...o interesuje, "czyj jest ten kawałek podłogi", ma tam być czysto i schludnie. A jak jest problem z telefonami na linii Zaborska - Wyspiańskiego, to może Pełniący Obowiązki pogada z Miłościwie Panującym podczas jednej z licznych weekendowych imprezek towarzysko-lokalnych pod egidą jakiegoś "lecia", "przecięcia" czy "uroczystego przekazania"???</p>
Marek Nazarowski, 30.07.2013 07:58
Gabloty swym wyglądem muszą korespondować z otoczeniem (dworcem) oraz (bezdomnymi) użytkownikami tego co kiedyś było ławkami. Najtrafniej skomentowała ten problem pani Osa - podpisuję się więc pod jej protestem i z tego miejsca serdecznie ją pozdrawiam. I niech patron Oświęcimia ma w opiece te gabloty! :-)
DZIWAK OSWIECIMSKI, 30.07.2013 06:05
TAK SIEBIE NAZYWAM ,BO FAKTYCZNIE JESTEM DZIWAKIEM WIERZAC ZE WLADZE OSWIECIMIA COS ZROBIA DLA TEGO MIASTA ,NAPISZE CO MYSLE ----[ciach!] ZROBIA!!!-JUZ TYLE RAZY PISALEM ,OD CZASU MARSZALKA ,KTORY SIE SCHAŃBIL I DO CHWIERUTA--ALE ANI DRGNIE ......DZIS ZANIM PRZEJDE DO KONKRETÓW ,MOZE PREDZEJ BYSMY ZROBILI REFERENDUM O ODWOLANIE PREZYDENTA CHWIERUTA JAK W WARSZAWIE ......ONI JUZ SIE PRZEPRACOWALI ....A WRACAJAC DO MIEJSC WOKÓŁ DWORCA TO JEDEN SYF GONI DRUGI SYF ...BO JAK MOZNA NAZWAC BRUD ,SMRÓD ,SZAROSC ,BUDYNEK PUSTO STOJACY ,JEDEN SPZYWCZY SKLEP DELICJE I ŻABKE .PUSTY DWORZEC I LUDZI LEDWO SLANIAJĄCYCH SIE PO PRACY A TU JESZCZE LUDZIE KTORZY NIE WIEDZA JAK DOJSC DO MUZEUM I JAK WROCIC DO KRAKOWA ,,,ALE NOWOSC !!JAK DOJECHAC DO KĘT ,KATOWIC ,I GDZIE JEST DOBRY HOTEL ,BO W GLOBIE NIE MA NIKOGO -CZEMU TO PISZE /-ANO DLATEGO ZE BEDAC NA PRZYSTANKU W OCZEKIWANIU NA BUSA NA WOLE ,GRUPA TURYSTÓW NIE MOZE DOGADAC SIE Z LUDZMI GDZIE I JAK DOJSC DO MUZEUM W OSWIECIMIU ,BRZEZINCE ,CZY JEST JAKIS TRANSPORT ,HOTEL CZY MOGA SIE GDZIES OKĄPAC W ŁAZNIACH ???? A CZEMU TO PISZE ?-BO ROZMOWE Z NIMI ZACZĄŁ W KONCU HOLENDER !!!!!!!! BO ON ZNAL ANGIELSKI ,A ZE MIESZKA W POLSCE TO UMIE I NASZ JEZYK -WIEC IM WYTLUMACZYL ,ALE NIE WYTLUMACZYL TEGO CO JEST NA TERENIE DWORCA PKP ,,BRAKU INFORMACJI TURYSTYCZNEJ ,TEJ SZAROSCI NA BUDYNKACH --WSTYD PANIE PREZYDENCIE ,WSTYD -JA BYM ZAORAŁ W KONCU TO MUZEUM PO CO WSTYD DLA LUDZI ZWYKLYCH BO WLADZA WSTYDU NE MA ....TYLKO KONTO I CV Z NAPISEM KIEDYŚ RZADZILEM OSWIECIMIEM -SMIESZNE ALE PRAWDZIWE !!!!!!!!!!!!
oświęcimianin, 29.07.2013 23:51
A te światła w chodniku co miały podświetlać dworzec??:) juz wieki nie świecą !!!!! i brak drzew przed dworcem,tylko kratki po nich zostały!!!! masakra A TAK MIAŁO BYC PIĘKNIE JAK BYŁA WIZUALIZACJA PRZED REMĄTEM :) ps.Straż Poża
a przy obwodnicy też nigdy nie podświetlona to po co było wydawać na to kase!
Leon, 29.07.2013 22:00
<p>Do "nikt' - wszyscy radni dbają o własne interesy, a nie o interesy społeczeństwa. Społeczeństwo to mają głęboko.....Przykładem są ogr&oacute;dki piwne czynne do 23.30 - a gdzie w tym ustawa o zachowaniu ciszy nocnej od godz.22.00 - 6.00??? Po to właśnie zostali radnymi, aby dbać o swoje dobra, swoje biznesy, itd... - a przykład idzie z g&oacute;ry...</p>
Ika, 29.07.2013 21:52
<p>BRAWO!!! - dla "Do radnego:"Popieram w całości!!!. Radny Chrzan strasznie się kompromituje, chyba daje się "wypuszczać" innym radnym, bo swoich pomysł&oacute;w pewnie nie posiada. Najprawdopodobniej panie radny, ma pan za mało kontakt&oacute;w ze społeczeństwem i z jego potrzebami. Nie interesuje się pan ważnymi sprawami zar&oacute;wno dla ludzi jak i dla naszego miasta. Trzeba być bardziej kreatywnym i wsp&oacute;łpracować z mieszkańcami. A najważniejsze - to najpierw sprawdzać do kogo należy i w czyjej gestii jest dany problem.</p>
sonia, 29.07.2013 19:22
Wreszcie ktoś zauważył problem. Dzięki panie Chrzan.
nikt, 29.07.2013 19:14
Radny Chrzan miły i uprzejmy gość? Raczej nie bardzo. Tylko patrzy jakby komuś dokopać i to nie tylko władzy panującej, ale nawet swoim kolegom radnym. To człowiek pilnujący interesu własnego i własnej rodziny, a można to zobaczyć po jego walce o dobro OSP, bo przecież brat tam pracuje... Żenada. Wiadomo, każdy musi gdzieś pracować a Oświęcim jest mały. Ale przynajmniej Pan radny nie robiłby tego w tak ostentacyjny sposób
mati, 29.07.2013 18:53
kibel macie za pół miliona a na tablicę nie macie parę stów
sklepikarz, 29.07.2013 18:12
nie rozumiem dlaczego miasto chce przejąć to dziadostwo od powiatu ? kpina ,-- ci radni powiatowi dopiero wielkie G . robią ! a chodniki na więźniów oświęcimia ? , ile lat mamy czekać kłamcy ! chwierut opamiętaj się !!!!!!!!!!
teodor, 29.07.2013 14:04
Te gabloty i cały dworzec, fuj!!! co za komuna! Brud i smród! Nawet tam nie podchodzę, bo śmierdzi i żule atakują. A na tych ławkach to tylko menele siedzą. Dlaczego nikt nie zagoni tych łajz do roboty??
Zibi, 29.07.2013 13:26
brawo Osa !!!! jesteś konkretna !!!
Damian, 29.07.2013 11:27
no i niestety tak wygląda promocja naszego miasta. W dodatku stary wyblakły nieciekawy plakat. W ogóle promocja miasta jest na bardzo ma
ym poziomie, może w tym starostwie czy UM zawalają się stertami niepotrzebnych papierów i brakuje czasu by dostrzec i opracować jakieś rozwiązania mające na celu zachęty i zatrzymanie turystów w mieście?
osa, 29.07.2013 09:44
<p>Jako mieszkaniec okolic dworca PKP protestuję przeciwko pr&oacute;bom "mode
izacji" tablicy informacyjnej, gdyż stanowi ona miejsce zasłużonego odpoczynku lokator&oacute;w budynku socjalnego z ulicy Leszczyńskiej. To oni ponoszą trud witania w naszym mieście turyst&oacute;w krajowych i zagranicznych. To oni pokazują dobrobyt mieszkańc&oacute;w naszej ziemi prezentując zawartość śmietnik&oacute;w skrzętnie upakowaną w gustowne torby. To prezentacja godna tak bogatego miasta. Nie chcemy punktu obsługi turystycznej, w kt&oacute;rym zatrudni się kilka młodych os&oacute;b znających języki obce, punktu w kt&oacute;rym można będzie otrzymać materiały o regionie, a turysta zostanie poinformowany jak dojechać do Krakowa.Jeżeli już chcecie państwo coś zrobić to proszę kontunuować obwieszanie dworca PKP banerami.To jest dobry pomysł.Zamiast myć szyby dworcowe wystarczy dowieszać kolejne kolorowe szmaty.Myślę,że dla podobizn pan&oacute;w starosty i po.prezydenta byłoby to godne miejsce.</p>
ktosia, 29.07.2013 09:40
pod tą gablota turyści nie siadaja bo wiecznie jest obsadzona przez okoliczne menelstwo które tylko prosi daj dwa złote. Ludzie boja sie czasem tam podejść.
girl, 29.07.2013 08:57
na tych ławeczkach to ja najczęsciej widze spiących bezdomnych...
Janek, 29.07.2013 08:53
Przecież ta gablota była postawiona chyba przy ostatnim remoncie terenu przy Dworcu PKP? Jakiś żart? A po co to coś miastu? Ratusz to ministerstwo propagandy? A co będzie robił Wydział promocji starostwa? Z miasta słupy ogłoszeniowe na dzielnicach przekazali do ZUK-u a później przez kilka miesięcy nie można ich było znaleźć w miejscach do których przywykli mieszkańcy. Informacja jest dla mieszkańców czy ku ich pognębieniu? Ma być dostępna czy niedostępna? Ktoś się powinien zastanowić. Nie ma już pomysłu na co wydawać środków z budżetu miasta? Dziury w drogach są już połatane?
Do radnego, 29.07.2013 08:42
Panie radny Chrzan a może wykazał by się Pan w końcu jakąś inwencją i wymyślił coś oryginalnego, znalazł jakiś sposób na promowanie miasta i zachęcania turystów do jego zwiedzenia? Młody i kreatywny człowiek powinien tryskać pomysłami, inicjatywą a Pan coraz częściej udowadnia, że w Pana przypadku jest odwrotnie. Dziwię się, że dopiero teraz Pan na to wpadł, że ta gablota od długiego czasu bardziej szkodzi wizerunkowi niż jemu służy. Ale czy wyremontowanie takiego przeżytku jakim są gabloty to jedyne rozwiązanie jakie przychodzi Panu do głowy? Tak Pan coś bąknie od czasu do czasu i myśli Pan, że to wystarczy. Ale o czym ja się tu rozpisuję? Dla Zasola niewiele Pan zrobił, w sumie to nie słyszałem żeby cokolwiek, co dopiero dla całego miasta. Chyba nie ma Pan pomysłu, nie oga
ia Pan jednej dzielnicy. Jest Pan miłym i uprzejmym gościem ale to za mało. Jako radny jest Pan stratą czasu.