OŚWIĘCIM. Golfem wbił się w naczepę ciężarówki. Kierowca w ciężkim stanie - ZDJĘCIA

15 czerwca 2017 Autor: sz

Kierujący volkswagenem golfem 21-letni mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala, a następnie śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala w Krakowie. Na drodze krajowej zderzyły się cztery samochody.

fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

Do poważnego zdarzenia drogowego doszło w nocy środę na czwartek około godziny 1.30 na ulicy Fabrycznej w Oświęcimiu. Na drodze krajowej nr 44 zderzyły się trzy samochody osobowe i jeden ciężarowy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący volkswagenem golfem 21-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego jadąc od strony Zatora, uderzył z dużą prędkością w naczepę ciągnika siodłowego daf, który skręcał z ulicy Fabrycznej w kierunku ulicy Unii Europejskiej. Następnie golf przetarł się bokiem o seata arosę, którym kierował oświęcimianin i zatrzymał się kilkadziesiąt metrów dalej. Czwarty pojazd, który brał udział w zdarzeniu jechał w kierunku Zatora. Kierujący alfa romeo mieszkaniec Przybradza widząc co się dzieje na drodze skręcił kierownicą w prawo i wpadł do przydrożnego rowu. Tym manewrem uniknął zderzenia z golfem.

W całym zdarzeniu ucierpiał tylko kierowca volkswagena. Mężczyzna w ciężkim stanie został zabrany do oświęcimskiego szpitala, a następnie śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Krakowie.

-W akcji udział brały dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz policja – mówi Zbigniew Jekiełek, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu. -Działania zakończono około godziny 4 nad ranem – dodaje oficer.

Sprawą zajmują się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.  

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy