OŚWIĘCIM. Hostel w sercu miasta czeka na pierwszych turystów

12 czerwca 2018 Autor: red
Fot. UM Oświęcim

Fot. UM Oświęcim

W kamienicy przy Rynku Głównym 16 inauguruje działalność hostel "Polin House". Na turystów czeka 50 miejsc noclegowych. Właścicielem obiektu jest miejska spółka Oświęcimskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Przystosowanie budynku do nowej działalności pochłonęło około 2,3 mln zł.


Hostel prowadzi Mariola Senkowska, właścicielka pobliskiej Willi Pierrot.


- Rozważaliśmy różne warianty zagospodarowania tej kamienicy. Ostatecznie zdecydowaliśmy o przeznaczeniu jej na usługi turystyczne - mówi prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut, podkreślając że jest to przykład udanego partnerstwa publiczno-prywatnego.


Prace w kamienicy trwały blisko 1,5 roku.


- Budynek przeszedł gruntowny remont, w środku to była ruina, musieliśmy wszystko odtworzyć od nowa. Bez wsparcia miasta trudno byłoby to udźwignąć. Dodatkowo zainstalowaliśmy też windę oraz instalację przeciwpożarową. Koszt wszystkich prac to 2,3 mln zł, a złożyły się na to pieniądze pozyskane z kredytu, z budżetu miasta, wkładu prywatnego operatora, prowadzącego obiekt oraz naszej spółki - przybliża prezes Oświęcimskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Tyberiusz Kornas.


Hostel rozpoczyna działalność w okresie Life Festivalu i ma już zajęte w tym czasie wszystkie miejsca. Dysponuje 17 pokojami, w tym jedno-, dwu-, trzy-, cztero- i ośmioosobowymi. Wszystkie mają łazienki. W ośmiu o podwyższonym standardzie są też telewizory. Goście mogą korzystać z dobrze wyposażonej kuchni połączonej z jadalnią.


Mariola Senkowska mówi, że chce, aby to było dobre miejsce dla tych, którzy zdecydują się go odwiedzić. Stąd w nazwie hebrajski wyraz Polin, który oznacza Polskę lub dobre miejsce.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
krakus, 19.06.2018 14:20
do gość z 16.06. Wasze miasto nie jest miejscem zachęcającym do zwiedzania czy zatrzymania się. Przykład: zanim zakupiłem bilet parkingowy to jakiś umyślny momentalnie włożył mi karteczkę z 50 zł karą. Mam astmę, nie umiem biegać jak ten nadgorliwy pan mandatowy. A rynek? Beton i banki. Bedę omijać Oświęcim i zniechęcać innych do odwiedzenia.
Turysta , 17.06.2018 13:36
Haha telewizory są. Radia i ręczniki też? A kosz na śmieci???
Turysta, 16.06.2018 11:33
Jejku. Pokoje mają łazienki! Telewizory. SUPER. A czajniki też są? I papier toaletowy?
Gość , 16.06.2018 11:27
@Mieszkaniec. Wasze miasto to tylko beton . Straż miejska nakładająca mandaty, banki, sieci telefoniczne i tanie obuwie.
nie jestem za polinem, 14.06.2018 15:23
moze na emeryturze warto siasc na [ciach!]
Igi, 13.06.2018 16:49
Spoko,tylko nazwa śmieszna.
Mieszkaniec, 13.06.2018 10:42
Hostel z widokiem na banki ;/
About, 12.06.2018 22:50
Hotel TBS-u prowadzony przez konkurencję? Dziwny pomysł.