OŚWIĘCIM. Jackowe Granie i tańce na rynku - ZDJĘCIA

18 sierpnia 2014 Autor: plin

Tak bawiono się na oświęcimskim rynku podczas VII Małopolskiego Festiwalu „Jackowe Granie”. Świętowano przez trzy dni, od piątku do niedzieli. W programie znalazły się m.in. koncerty, gry i zabawy dla dzieci, a także bieg „Biegać jest Bosko”. Podczas festiwalu, 16 sierpnia, w Oświęcimiu obchodzono Święto Patrona Miasta - św. Jana Bosko.

OŚWIĘCIM. Jackowe Granie i tańce na rynku - ZDJĘCIA

Festiwalowi patronowali: marszałek województwa Marek Sowa, starosta oświęcimski Józef Krawczyk, pełniący funkcję prezydenta Oświęcimia Janusz Chwierut, wójt gminy Oświęcim Małgorzata Grzywa oraz inspektor Prowincji Krakowskiej Towarzystwa Salezjańskiego ks. Dariusz Bartocha. Organizatorem był Zakład Salezjański im. ks. Bosko w Oświęcimiu. Współorganizator to Oświęcimskie Centrum Kultury. - Święto Patrona Miasta zostało wsparte finansowo przez Miasto Oświęcim - dodają w magistracie.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
ssP, 19.08.2014 10:23
Byłam Co mnie uderzyło ze czułam się jak gość Salezjan. No to rączki w górę to tańczymy. A przerwa na kolacje i pozostawienie zdziwionych mieszkańców było Boskie. Poszłam z niesmakiem to była zabawa dla szkoły na rynku chyba więcej miejsca. Ogólnie zrazili mnie Salezjanie - jeżeli chcecie robić to na rynku róbcie to dla ludzi a nie dla siebie.
Katolik , 19.08.2014 07:52
@ mika: Dajcie spokój szanownemu panu Starcowi on jest taki pobożny, każdemu pomorze ma czas dla wszystkich i jednym słowem wskrzesi - że aż w (....) kręci......... !!!
@Stare Miasto, 18.08.2014 23:50
<p>To podobno miało być święto Patrona miasta a nie zakładu salezjańskiego. Z wikipedii cyt.: "Ksiądz Bosko zawsze omijał sprawy polityczne. Kiedy nie było to konieczne - nie wypowiadał się na tematy polityczne. Mimo przemian politycznych we Włoszech był bezstronny. W sprawach politycznych m&oacute;wił tylko o tym, co dotyczy Kościoła, wiary chrześcijańskiej i wartości. M&oacute;wił, że jego polityką jest Ojcze Nasz" Z lekcji religii kojarzę, że Kości&oacute;ł to Wie
i a nie miejska wierchuszka polityczna. Kości&oacute;ł to nie miejsce na robienie (świadome czy nie świadome) komukolwiek kampanii wyborczej. Skończyły się czasy komuny i luz? Od kiedy? Jeden "gonił" po kościołach i był przedmiotem szyderstw, teraz jest to poprawne politycznie? Niekt&oacute;rym przydałoby się więcej zastanowienia nad tym dlaczego jest coraz więcej wolnego miejsca w kościelnych ławeczkach na niedzielnych mszach. Dożyliśmy czas&oacute;w, gdy powołani do kapłaństwa zamiast pochylić się nad brewiarzem i pracować z młodzieżą, idą w biznes i posady w radach nadzorczych. Nic dodać, nic ująć. "Mieszkańcy mieli do w d... "- i ty gościu śmiesz komuś przypisywać nienawiść w komentarzach? Tak, jesteś żałosny.</p>
mika, 18.08.2014 22:07
Starzec oszczedź tych widoków w krotkich gatkach. Całe to stanowisko to polityka w krótkich majtkach
Stare Miasto, 18.08.2014 20:56
Bardzo dobrze to świadczy o włodarzach miasta i województwa, że przychodzą na tak ważną dla zakładu salezjańskiego imprezę ,pomimo wątpliwej pogody! Mieszkańcy mieli do w d... i ratować imprezę mogli tylko oni i młodzież... Dajcie spokój z tymi nienawistnymi komentarzami, bo to żałosne.
zbigniew- katolik, 18.08.2014 20:40
obiadzik był u braci salezjan am , am , am
klika moralna, 18.08.2014 10:59
Chwierut, Grzywa, Sowa, wiekszość bezradnych radnych oraz oczywiście Salezjanie uczynią wszystko, aby nie oddać swojego wygodnego fotelika. Kasy!!! Honor dla nich nie ma znaczenia. Liczy się jedynie wygodna egzystencja. Do czasu jednak...
nord, 18.08.2014 10:37
Panie Sowa. Daj pan juz sobie spokój z wszelkimi atrakcjami swojej osoby. Reklamą. Trzeba miec chociaż odrobine honoru aby odejść a pan tego nie ma. Nie potrafi odejść z godnością.
Czytelnik, 18.08.2014 10:25
Cóż, gdyby nie Salezjańska Młodzież przebywająca w tutejszym zakładzie w dniach 14-18 sierpnia na obozie integracyjnym dla liceum, technikum i szkoły zawodowej, to mogłoby się okazać, że na festynie jest więcej "VIP-ów" niż mieszkańców.