OŚWIĘCIM. Jarmark Bożonarodzeniowy w pełnej krasie

07 grudnia 2018 Autor: red
Fot. UM Oświęcim

Fot. UM Oświęcim

Już po raz piąty w klimat świąt Bożego Narodzenia wprowadzi oświęcimian i gości Jarmark Świąteczny. Podobnie jak w latach poprzednich odbędzie się na Rynku Głównym.

- Od 15 do 16 grudnia, od godziny 10 do 19, na stoiskach będzie można zakupić ozdoby świąteczne, zabawki, przytulanki, biżuterię, odzież, kartki ręcznie malowane czy choinki naturalne i sztuczne - informuje Katarzyna Kwiecień z oświęcimskiego magistratu.

Wystawcy przygotują też coś do zjedzenia, a w ich ofercie znajdą się grzańce, sery, oscypki na ciepło i na zimno, pierogi i uszka oraz wiele innych potraw i słodkości.

Obok zakupów będzie można miło spędzić przedświąteczny czas. Organizatorzy przygotowali wiele propozycji.

W sobotę, od godziny 12 do 15, będzie można podglądać jak szef kuchni Sebastian Schrom, uczestnik III edycji programu Hell’s Kitchen, wyróżnionego przez przewodnik Gault & Millau na rok 2018 i 2019 przygotowuje świąteczne łazanki. Zadania będzie niełatwe, bo danie będzie gotowane na 2-metrowej patelni. Szef kuchni liczy jednak na pomoc mieszkańców.

W strefie pakowania prezentów będzie można nauczyć się jak ciekawie zapakować przyniesiony prezent. Przewidziano też warsztaty robienia stroików świątecznych, zdobienia bombek choinkowych.

Świątecznym przygotowaniom towarzyszyć będą kolędy i pastorałki w wykonaniu grupy Pochwalony i scholi Canticum z parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Wystąpi też Krzywa Alternatywa i Przyjaciele, a koncert połączony będzie z promocją najnowszej płyty zespołu.

Specjalne warsztaty przygotowało Oratorium św. Jana Bosko, które zaprasza całe rodziny do konkursu na najdłuższy łańcuch choinkowy. Warto spróbować, bo do wygrania są atrakcyjne nagrody.


Jarmark zakończy się wigilią oświęcimian przygotowana przez grupę “Oświęcimianie – Oświęcimianom.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Oświęcim.

Partnerzy:

– Oratorium św. Jana Bosko w Oświęcimiu

– Stowarzyszenie Oświęcimianie-Oświęcimianom

– Miejski Zakład Komunikacji Sp z o.o.

– Zakład Usług Komunalnych Sp z o.o.

– Instytut Zdrowia dr Boczarska-Jedynak w Oświęcimiu.


Wstępny program wydarzenia:


15 grudnia

Godz. 11 - 15. 30

Strefa pakowania prezentów – stoisko, gdzie można zobaczyć i nauczyć się jak ciekawie zapakować przyniesiony prezent

12 - 15 – Wspólne gotowanie na gigantycznej – 2 metrowej patelni – pod kierunkiem Sebastiana Schroma – Szefa Kuchni, uczestnika III edycji programu Hell’s Kitchen, wyróżnionego przez przewodnik Gault & Millau na rok 2018 i 2019

11 - 13 – Warsztaty z robienia stroików świątecznych

13.30 - 15.30 – Warsztaty z zdobienia bombek choinkowych

14 - 15 – Koncert kolęd i pastorałek grupy Pochwalony

16 - 17 – Rodzinny konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy (dzień 1) – szczegóły w regulaminie – atrakcyjne nagrody dla zwycięzców

17.30 – Koncert kolęd – Krzywa Alternatywa i Przyjaciele połączone z promocją najnowszej płyty zespołu.


16 grudnia

Godz. 12.45 – Rodzinny konkurs na najdłuższy łańcuch choinkowy (dzień 2) – szczegóły w regulaminie – atrakcyjne nagrody dla zwycięzców

11 – Koncert scholi Canticum z parafii MBWW w Oświęcimiu

10 - 12.30 – Strefa pakowania prezentów – stoisko, gdzie można będzie zobaczyć i nauczyć się jak zapakować prezent

– Warsztaty z robienia stroików świątecznych

– Warsztaty zdobienia bombek choinkowych

16 - 19 Wigilia Oświęcimska przygotowana przez grupę “Oświęcimianie – Oświęcimianom

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy