OŚWIĘCIM. „Jezus też był uchodźcą”. Happening już w sobotę.

24 sierpnia 2017 Autor: sz
OŚWIĘCIM. „Jezus też był uchodźcą”. Happening już w sobotę.

W najbliższą sobotę (26.09), na godzinę 20.00 na oświęcimskim Rynku zaplanowano happening „Jezus też był uchodźcą”. Wydarzenie ma charakter pokojowego protestu, w ramach którego zostanie pokazany sprzeciw polityce rządu wobec uchodźców.

-Nasz strach potęgują stereotypy i epatowanie skrajnymi przypadkami mowy nienawiści wykorzystywane przez nasz rząd. Często słyszymy, że przyjeżdżają po nasze zasiłki. Ale imigranci i uchodźcy, to zupełnie co innego – piszą organizatorzy.

Happening organizowany jest przez Komitet Obrony Demokracji – Małopolska.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

welcome, 27.08.2017 23:58
Ooo. Hotin, ścigany listami gończymi na wszystkich możliwych forach i planetach w tej części Drogi Mlecznej? A, witamy, witamy.
hotin do prawnik, 26.08.2017 22:26
Łun ma rację. Z ciebie prawnik taki, jak z mec. Giertycha kuń!
Prawnik, 26.08.2017 21:24
Łun - czy to nie jest nawoływanie do popełnienia przestępstwa?
Łun, 26.08.2017 10:59
ESBEKI I ICH RODZINY.ZROBIMY Z NIMI PORZĄDEK!!!
Kazimierz, 25.08.2017 21:56
W sobotę będą się powoływać na Jezusa a w Niedzielę msza w Kauflandzie.
Duśka, 25.08.2017 21:30
Od kiedy Jezus był nachodźcą? Jak ludzie, którzy walczą z Jezusem powołują się na Niego. To jakaś olbrzymia hipokryzja.
adi, 25.08.2017 20:10
komitet obrony debi....
Znajomy, 25.08.2017 13:41
znam była lekarkę -[ciach!] która udziela się w KODzie w Oświęcimiu , ona o ile wiem mieszczka sama, to może zaprosi do swojego domu emigrantów, czekamy na jej deklaracje.
politycy kłamią, 25.08.2017 12:58
Cały ten problem jest fikcyjny, a politycy robią nas w konia. PiS - wiadomo, ponieważ jest to dla nich okazja, aby podgrzewać nacjonalistyczne nastroje wśród Polaków, z których większość nie widziała w życiu żadnego Araba na oczy. Opozycja - ponieważ wcale nie ma na to ochoty i byłaby skłonna zgodzić się na przyjęcie kilku uchodźców tylko dla świętego spokoju. W praktyce jest tak: - 80% Polaków, wystraszonych relacjami w telewizji o zamachach, nie chce żadnego uchodźcy. - 10% ewentualnie tak, ale niewielu i byleby nie w moim mieście - 10% bezwarunkowo tak, to biedni ludzie którym trzeba pomóc. Ale politycy, zarówno z PiS jak i PO, Nowoczesnej, Kukiza, itp wszyscy doskonale zdają sobie sprawę. że ulokowanie w Polsce dajmy na to tysiąca Arabów w mieszkaniach socjalnych i przydzielenie im jakiegoś zasiłku będzie miało tylko jeden skutek: za tydzień wszyscy ci uchodźcy uciekną do Niemiec, gdzie socjal jest o niebo większy, gdzie mają krewnych albo znajomych. Można też zamknąć ich w obozach, z czystymi barakami i jedzeniem z cateringu. Tylko co dalej? Ogrodzić je płotem z drutu kolczastego? Jak będą uciekać - strzelać? Na takie rozwiązanie nikt się nie zgodzi. Więc jest jak zwykle - obłudni politycy kłamią,!!! A demonstracja na rynku, normalnie: przyjdzie ze dwudziestu aktywistów, pokrzyczą przez 15 minut i pójdą do domu. Nie ma się co gorączkować.
giaur, 25.08.2017 11:59
Sobieski przewraca się w grobie, chociaż w jego czasach Polska była wyspą tolerancji. Nie popieram awanturnictwa KOD-u i czekam na organizację antykodowskiej demonstracji.
Gniewna78*, 25.08.2017 09:03
Strasznie żałuję, że nie mogę być jutro na tym pseudo happeningu....zabrałabym ze sobą tuzin wiejskich jaj i poćwiczyłabym celne rzuty do tarczy zwanej KOD!!!
Doktor Strosmajer, 25.08.2017 05:57
Gdyby głupota mogła fruwać, bylibyście niczym gołębica.
iga, 25.08.2017 00:05
KOD zrzesza ludzi pozbawionych rozumu.
Bożka, 24.08.2017 21:16
Proponuje aby organizatorzy happeningu zaprosili uchodźców do swoich domów.Jestem przekonana że wasze żony i córki będą tą decyzją zachwycone . Będą czuły się bezpieczne a wy będziecie spali snem spokojnym.
opinia, 24.08.2017 21:14
Idiotyczny happening.
JACEKKK, 24.08.2017 21:13
POGONIĆ !!! I SKOPAĆ POŚLADKI
look, 24.08.2017 19:03
Ale KOD będzie uchodźcą .
Katolik, 24.08.2017 18:05
Jak można wykorzystywać symbol i Jezusa Chrystusa w tak ohydny sposób, to powinno być ścigane z urzędu. Organizatorom powinno się postawić zarzut wykorzystywania religii dla celów politycznych. Czekamy na ruch prokuratury. To organizują ludzie dla których religia katolicka nie ma miejsca w ich życiu.Jak można w państwie demokratycznym stosować takie numery.
Piotr, 24.08.2017 16:26
Ale nie był islamistą i terrorystą.
Faust, 24.08.2017 14:03
Kodziarstwo,my juz wam.pokazemy wasze miejsce w szeregu!!!!
hotin, 24.08.2017 09:35
Wy ,zaprzańcy z sorosowskiego KOD-u Panem Jezusem swych komunistycznych gęb sobie nie wycierajcie! Jeszcze was pogonimy z naszego miasta pokoju,wy komunistyczni wichrzyciele!
inz.mamoń, 24.08.2017 09:24
ale Jezus nie latał z nożem po ulicach i Jezus nie rozjeżdżał ludzi cięzarówką...
Katolik, 24.08.2017 08:13
A od kiedy to Jezus uciekał przed swoimi oprawcami? Nigdy ,wręcz poświęcił życie dając się ukrzyżować takim jak Ci organizatorzy tego heppeningu ,którzy najpierw walczą z kościołem i religią a potem wykorzystują Jezusa do swojej polityki.Tacy ludzie to faryzeusze.