OŚWIĘCIM. „Kangurem” w rowerzystkę

27 października 2012 Autor: ada

W czwartek około godz. 20 na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego z ulicą Słowackiego i ulicą Krasińskiego doszło do wypadku, w którym, jak wstępnie ustalili policjanci, 52-letni oświęcimianin kierując samochodem marki Renault Kangoo nie udzielił pierwszeństwa przejeżdżającej przez przejazd dla rowerów 56-letniej oświęcimiance.

fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

W wyniku wypadku rowerzystka doznała obrażeń ciała i została przewieziona przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Szczegóły wypadku wyjaśniają policjanci z oświęcimskiej drogówki.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

nick, 30.10.2012 22:27
Oj normal, normal. Nazywasz ustawodawców niedorozwiniętymi, komuś kto jest na bieżąco z przepisami chciałbyś odbierać prawo jazdy. Nie wiem czym podpierasz własne wypociny, ja kieruję się znowelizowanym w maju 2011 roku Kodeksem a ty własnym rozbuchanym ego. Zderzysz się szybciutko z rzeczywistością i dowiesz się jak bardzo się myliłeś. Tylko nie płacz wtedy przed policjantem, czy prokuratorem i nie mów, że przepraszasz, że nie wiedziałeś bo to już wtedy śmieszne nie będzie. Pomijam przypadki wjeżdżania na przejscie, bo z tym się akurat zgadzam. Generalnie piszesz o jakichś dyrdymałach, odnoszących się do nie wiadomo czego. Ciężko zrozumieć ten bełkot. Treść artykułu i ustalenia policjantów są jasne a ty dalej swoje, powodzenia!
normal, 29.10.2012 21:38
Panie nick. Widzę, że wiedza i codzienność na naszych drogach jest dla pana dużym wyzwaniem. Jeżeli posiada pan prawo jazdy - na pana miejscu z takim tekstem dawno bym musiał je oddać! Akurat wiele pan zrobi gdy zza tłumu wyskoczy wariat na rowerku, myśląc, że mu wszystko wolno kilka cm przed pana maską! Niech myślenie włączą wszyscy użytkownicy dróg, nie tylko kierowcy. Pomijam już fakt wpadania rowerzystów na pasy dla pieszych, co też nie jest zgodne z prawem.
nick, 29.10.2012 09:49
90% kierowców nie przestrzega max 50km/h, nie ustępuje pierwszeństwa pieszym na przejściach i rowerzystom na przejazdach, nie zachowuje min. 1 metra odległości podczas wyprzedzania rowerzysty. Podjeżdżając do ronda lub na skrzyżowniu zwykle zastawia przejazd i przejście. Wymusza pierwszeństwo na rowerzystach, traktując ich jak zło konieczne lub niewielkie ryzyko uszkodzenia siebie w razie kolizji. O jakim wzajemnym poszanowaniu piszesz? Co do odblasków, świateł itd. zgadzam się w pełni. Jest tych niewidzialnych w mieście dość dużo. Policja zawsze interweniuje lecz tych interwencji jest zbyt mało, bo coraz rzadziej spotyka się policję w tym mieście.
jajo, 29.10.2012 09:15
kolego m,arcino81 ; poczytaj nieco o ruchu pieszych i rowerow, a nie rób z Siebie palanta, a być może zaoszczędzisz sobie w przyszłości problemów.
nick, 28.10.2012 11:34
No tak Panie normal, na niestrzeżonych przejazdach kolejowych pociągi również przejeżdżają z impetem przed maskami samochodów, dlaczego wtedy nie wjeżdżasz na przejazd nie patrząc czy pociąg nie nadjeżdża? Przejeżdżając przez skrzyżowanie równoległe nie wjeżdżasz chyba na drogę z pierwszeństwem przejazdu, nie zwalniając? Przejazdy dla rowerów oznaczone są znakami pionowymi i poziomymi i wyraźnie widać roweżystę zbliżającego się do takowego. Co innego jak się nie zna przepisów, wtedy dochodzi do takich wypadków. Troszkę respektu dla prawa i wzmożonej uwagi w terenie zabudowanym życzę. Zacznijcie myśleć i jeżdzić jak w cywilizowanych krajach, bo jak narazie to bliżej nam do dalekiego wschodu niż cywilizowanej europy pod kątem kultury jazdy.
jam, 28.10.2012 09:14
normal masz racje
marcino81, 27.10.2012 21:02
Czy rowerzystka jadąca prawidłowo miała jakiekolwiek oświetlenie odblask itd?????? 80 % rowerzystów w naszym mieście to "ruchome cele", Policja apeluje o światła i odblaski a "Oni" mają to w głębokim poważaniu czyt. we d...pie Ale jak ktoś ich walnie autem to wielce zdziwieni, dlaczego policja ich nie napiętnuje, jako kierowca zaobserwowałem nagminne przejeżdżanie przez pasy dla pieszych na rowerach... osobiście kilka razy skasowałbym debila/kę który nie wiadomo skąd jest na pasach, z tego co wiem mają rower przeprowadzić Ps szanujmy się nawzajem :-)
normal, 27.10.2012 17:59
Oto czym się kończy niedorozwój stanowiących prawo wobec codziennego życia na drodze. Wprowadzono pierszeństwo rowerów, które wpadają z impetem tuż przed maskę prawidłowo jadących kierowców. Horror! Jeszcze większy idiotyzm to wprowadzenie świateł przez całą dobę. W efekcie mamy gorszą widoczność w dzień pieszych, rowerzystów i motorowerzystów i większe zmęczenie wzroku kierowców. Wzrok kierowcy obecnie jest nastawiony na światła mijania samochodów. Zgroza. wiele krajów odchodzi od świateł mijania na rzecz świateł dziennych(tu zgoda, ale jasność lamp określona).
Wszystkowiedząca, 27.10.2012 17:32
Na ulicy Krasińskiego
zorientowana, 27.10.2012 16:03
ul.Krasińskiego znajduje się przy GALICJI
Maruder z Krzaków, 27.10.2012 15:34
koło galicjii ? :)))
ciekawy, 27.10.2012 08:54
gdzie jest ulica Krasińskiego w Oświęcimiu?