OŚWIĘCIM. Kiedy oddadzą Rynek? Komu będzie łyso? - ANKIETA

19 lipca 2013 Autor: PLIN

Poprosiliśmy Urząd Miasta Oświęcim o informację na temat stanu prac na Rynku. Wielu zastanawia się, kiedy inwestycja dobiegnie końca. Sęk w tym, że urzędnicy też chcieliby to wiedzieć. Właśnie oczekują na odpowiedź wykonawcy. Wszystko wskazuje na to, że nie uda się sfinalizować robót w lipcu. Kara umowna - za każdy dzień po terminie - to ponad 6500 zł.

OŚWIĘCIM. Kiedy oddadzą Rynek? Komu będzie łyso? - ANKIETA

Przypomnijmy. Umowa na przebudowę płyty Rynku Głównego została podpisana w lipcu 2012 r. Zgodnie z umową inwestycja miała zakończyć się w czerwcu 2013 r. - Zakładaliśmy, że przebudowa zostanie wykonana w ciągu dwunastu miesięcy, w tym uwzględniliśmy dwumiesięczną przerwę zimową. Złe warunki atmosferyczne, śniegi i niskie temperatury utrzymywały się jeszcze w marcu. To z kolei spowodowało wydłużenie terminu zakończenia inwestycji do końca lipca - wyjaśniają w oświęcimskim magistracie.

Co dzieje się teraz na placu budowy? - Obecnie na rynku przygotowywana jest podbudowa pod układanie nawierzchni z kostki brukowej w zachodniej części, układana jest również granitowa płyta na centralnej części. Trwają też prace związane z budową fontanny - informuje Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Oświęcim.

Pytanie zasadnicze. Czy w lipcu - zgodnie z planem - oświęcimianie zachwycą się nowym obliczem Rynku? Raczej marne szanse. - Wszystko wskazuje na to, że nie uda się skończyć inwestycji w tym terminie - przyznają w magistracie. - Wystąpiliśmy z pismem do wykonawcy o określenie ostatecznego terminu zakończenia prac na rynku zgodnie z zapisami umowy - dodają.

Urząd miasta oczekuje na odpowiedź. Ewentualny poślizg w oddaniu inwestycji może zdrowo uderzyć wykonawcę po kieszeni: - W momencie przekroczenia terminu umowy wykonawca płaci miastu kary umowne, co w przypadku tej inwestycji daje kwotę 6 tys. 533 zł dziennie - przekazuje Katarzyna Kwiecień.

A zdaniem niektórych, można się spodziewać, że opóźnienie będzie potężne. Pojawiają się już nawet zakłady. Radny Waldemar Łoziński zapowiedział publicznie, że ogoli głowę na łyso, jeśli uda się zakończyć prace zanim nastanie październik.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
jkhk, 15.08.2013 12:34
jeszcze trochę i powinni dopłacić albo jak chińczyki uciekac w krzaki
polo, 24.07.2013 10:29
A czego się spodziewacie facet podobno nie płaci kasy ludziom,Co robią rynek w Oswiecimiu.
Walery, 24.07.2013 08:33
@ul. Piłsudskiego ty chyba człowieku miast w fatalnej kondycji nie widziałeś. Powinieneś złożyć podanie do "Plantpolu" bo ostro przesadzasz.
Mis, 23.07.2013 11:50
a co z piknikiem NGO? powiat jakis niedoinformowany... http://www.ngo.oswiecim.pl/Piknik-NGO-2013-279.html
Nick, 22.07.2013 22:46
"Zanim nastanie paździe
ik" - ja się pytam: którego roku? Eh, żenuła.
ul. Piłsudskiego, 22.07.2013 13:55
po prostu mi jest przykro, że miasto [ciach!] i jest w tak fatalnej kondycji. kogo należy obarczać? tylko tych którzy stwarzają złudne wrażenie, że coś działają na naszą korzyść
Karol, 22.07.2013 13:10
PIŁSUCKI - czy z niższym wykształceniem to nie człowiek ! ....wykształciuchy nie modne ...Błagam o oceniaj nikogo po wykształceniu ....
Piłsudskiego, 21.07.2013 21:06
najlepszym radnym? był jakiś konkurs? chyba taki kto ma najniższe wykształcenie.
PIŁSUDSKI, 21.07.2013 17:12
ON to kto ,jak już to z PANEM GRZYBKIEM najlepszym radnym w OŚWIĘCIMIU i bez dyskusji ma charakter. . A SLD i PO WZIĘLI SIĘ ZA RĘCE ,ICH BIEG SIĘ KOŃCZY , ŚLEPNĄ , NIE TRZEBA ŚCIANY , SAMI SIĘ POZABIJAJĄ !!!!!!!!!!
ZBYCHU, 21.07.2013 16:22
bezrobotnym i tak wszystko jedno- na co to wszystko, skoro miejsc pracy nie przybywa?
Piłsudskiego , 21.07.2013 13:56
proponowałbym aby On razem z Grzybkiem wzięli się za ręce i biegli, biegli a ściana Ich sama w końcu znajdzie. Czekam na wybory jak na gwiazdkę.
radek, 21.07.2013 13:43
pełno malkontentów i frustratów życiowych, nic wam nie pasuje,
Heniek, 21.07.2013 11:06
W porównaiu z takim rynkiem w ... Zatorze czy Skoczowie będzie co podziwiać i oprowadzać wycieczki w Oświęcimiu. Np. ten póżnorenesansowy, o przepraszam, późnopopaprańcowy sracz na przylegającej do rynku ulicy Klaszto
ej. Nawet nie trzeba go było odkopywać czy odnawiać pod nadzorem konserwatorskim, wystarczyło postawić. Krążą legendy, że już zdobył status "zabytku wielofunkcyjnego", szczególnie w godzinach wieczo
ych i nocnych. "oj dido" - tam już nie jedna kopara opadła i ... ma kłopoty z podniesieniem własnej łyżki a co dopiero zwykłej łopaty i kilofa, aby skończyć te robotę, która bardziej zakrawa na farsę niż na remont rynku.
Obojętny, 21.07.2013 07:46
a mi tam na rynku nie zależy, nie ma tam nic ciekawego same jakiś psełdo banki i punkty kredytowe a to mnie nie interesuje :/
oj za dużo !, 21.07.2013 00:44
oświęcimiani - idz rzygaj ....i nie wracaj ....nastapi troche spokoju - do widzenia
oj dido, 20.07.2013 20:54
Czasem warto poczekać dłużej. Mam nadzieję, że po oddaniu rynku opadną nam kopary.
ramzez, 20.07.2013 16:26
JA na miejscu wlascicieli wszystkich sklepow znajdujacych sie w rynku oddalbym miasto do sadu za poniesione straty a nawet zamkniecie interesu,a cymbaly co nie umia wyegzekwowac terminow prac zwiazanych z zakonczeniem robot,niech sie martwia i sami pozniej dochodza sie w sadzie!!!!
Dosia, 20.07.2013 15:39
<p>popieram 'Oświęcimianina'</p>
..., 20.07.2013 10:44
<p>hah - ile "dają" za ratowanie wizerunku władzy na forach? Czyżby głęboko posunięta frustracja w obronie umykającego poparcia? To się podobno leczy. :D "Członkostwo" w swojej społeczności zostaw dla siebie. Nie wymagaj od ludzi szacunku dla "władzy" nie posiadającej społecznego poparcia, kt&oacute;ra bardziej dzieli niż łączy. Wygrana w wyborach daj społeczną akceptację a tego w tym przypadku nie ma. Ten warunek spełniał nawet Marszałek. Strach przed wykładnią Trybunału Konstytutcyjnego jest wielki, co pokazała ostatnia sesja Rady Miasta i to jest bezspo
e. Teksty o malkontentach możesz pociskać np. w ... Raciborzu. Może tam sie na nie złapią? Spr&oacute;buj.</p>
niewazne kto?, 20.07.2013 06:53
to co się wyrabia w oswiecimiu,ludzie obudzicie się wywalić to towarzystwo....przepraszam za bledy
kapsuła, 20.07.2013 02:24
haha mnie też ostatnio jakiś śmieszny kierownik budowy straszył mandatem za złe parkowanie :D nie dość że w ogóle im ta robota nie idzie to jeszcze interesują się źle zaparkowanymi autami, niech skończą rynek z parkingiem to się będzie elegancko parkować. Śmiać mi się chciało jak mnie zaczął pouczać i resztę kierowców którzy również zaparkowali w tym samym miejscu
doDoOświęcimianin, 19.07.2013 21:29
Proszę nie obrażaj ludzi, jak sam jesteś inny. Weź może wyjedź gdzieś, gdzie Ci będzie dobrze. Poza tym współczuję Ci, że musisz korzystać rano z tych ubikacji. Powtórzę jeszcze raz - MALKONTENCI.
ZWYKLY OBYWATEL, 19.07.2013 20:47
CO TA ZA FIRMY ROBIA W TYM RYNKU? CHWILE PATRZYLEM NA ICH ...PRACE... MASAKRA TEMPO JAK W RUMUNI...
VIP, 19.07.2013 20:12
Radny Łoziński nie straci ani włosa, gdyż w odpowiednim terminie(!) złoży oświadczenie, że włosy na jego głowie nie są jego lecz jego żony. Zostały mu tylko użyczone, jak wszystko czym posługuje się radny Łoziński.
hmm, 19.07.2013 16:48
Ja tam przechodził, ale fuszere to oni robią niezłą, kable na wierzchu idzie się potknąć o nie jeszcze! Ciekawe czy spełniają przepisy???
hah, 19.07.2013 16:45
a ja lubię czytać te malkontenckie komentarze etatowych frustratów ( szczególnie glinatexa, mieszkańca i ... (trzykropka), wtedy wiem, że jestem u siebie a to ważne. Poczucie, że jest się członkiem wiecznie narzekającej społeczności czy to lokalnej czy krajowej jest bezcenne :)
DoOświęcimianin, 19.07.2013 16:41
Co ty bierzesz? Jaki diler Cię karmi? Nie widzisz co się dzieje w tym mieście???? Takiego g....... jeszcze nie było. Idz zrób kupę w kiblu za pół bańki tylko w godzinach rannych. Wieczorem w takiej dzielnicy możesz dostać po buzi
Oświęcimianin, 19.07.2013 15:29
Malkontenci. Nic Wam nie pasuje. A to za wysoko, a to szalety, a to kibel na plantach, a to kolejne rondo, a to znowu jakiś market, a to targ, a to drogi,a to place zabaw, a to Perfect grał za głośno, a mnie się już chce od tego rzygać. Dobranoc cześć i czołem.
obywatel mIasta, 19.07.2013 14:30
Łoziński w dodatku łysy to żałosny widok.Wolę Rynek w opóźnieniu 12 m-cy niż tego pana łysego.
adam, 19.07.2013 14:29
Sprawa skonczy sie tak że wykonawca napisze pismo z prośba o zmniejszenie kary finansowej za opóznienia...ktos inny zaakceptuje taką prośbe.....wykonawca zapłaci symboliczna kare a decydent z UM na tym zarobi :) Najgorsze że w tej układance nie ma szrych mieszkanców i utrudnień z jakimi sie borykaja.Ale to przeciez nie mieszkańcy sa najważniejsi.
..., 19.07.2013 13:59
<p>Przecież to jest administrowanie a nie rządzenie miastem. Czego wymagać? Władza sama dla siebie a nie dla mieszkańc&oacute;w. Każdy musi znać swoje miejsce w szeregu. Nie na darmo "kr&oacute;luje" obecnie na urzędowych "salonach" kolor fiołkowy.</p>
wracajacy, 19.07.2013 13:01
<p>Byłem tam zimą, wiosną i kilka dni temu - nie widziałem żadnego progressu. Czy naprawdę nikt w magistracie się tym nie zajmie? Niech wykonawca płaci karę!!!</p>
wyNick, 19.07.2013 11:51
<p>wszystko ok, ładnie, potrzebnie itp. ale.. dlaczego przy okazji remont&oacute;w dr&oacute;g tudzież plac&oacute;w jak Rynek zawsze następuje podniesienie rzędnej nawierzchni skutkiem czego na przeciągu lat budynki "TONĄ"!! wystarczy się przyjrzeć poziomom okenek piwnicznych i schod&oacute;w (jeśli jeszcze są) to olbrzymi błąd!</p>
kat, 19.07.2013 11:24
No i Pan Łoziński po raz kolejny pokazuje jakie buractwo wystaje mu z butów. Mam nadzieję, że będzie musiał się ogolić :)
mieszkaniec, 19.07.2013 11:20
ha,ha,ha misto zainkasuje kary a rynku jak nie było to i tak nie będzie.Urząd będzie mówił jaki to gospoda
y nie dość że wybrał najtańszego to dostał jeszcze kary,to nic że wszyscy kupcy i gastronomicy poszli z torbami.Już dzisiaj rynek to jedna pustynia gospodarcza ale co to obchodzi urząd.Oni są sami dla siebie-poczekajcie na wybory a na pewno to wy w końcu pójdziecie z torbami.
kupiec, 19.07.2013 11:00
Ludzie jak się patrzy na wykonawców to chce się rzygać.Praca na jedną zmianę -efektywny czas pracy to ok 3-4 godz.Jakość też pod zdechłym azorem.Cały ten cyrk zakończy się wielką klapą,a kupcy i restauratorzy pójdą z torbami,ale co to obchodzi urzędników z magistratu,oni i tak dostaną wypłatę.