OŚWIĘCIM. Kierowca ZUK zniszczył fontannę i uszkodził samochód. Wiceprezydent i Zarząd Spółki przepraszają mieszkańców – ZDJĘCIA

18 czerwca 2017 Autor: sz

Kierowca Zakładu Usług Komunalnych w Oświęcimiu wjechał samochodem na fontannę w nowo powstałym Parku Rodzinnym Zasole. Pojazd wpadł w nieckę i uszkodził konstrukcję fontanny. Zarząd Spółki zapewnia, że fontanna będzie odbudowana jeszcze w tym miesiącu.

fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

Do tego nietypowego zdarzenia doszło w sobotę około godziny 6.00 rano w czasie kiedy pracownicy Zakładu Usług Komunalnych opróżniali kosze na śmieci na terenie Parku Rodzinnego Zasole.

Kilka tygodni temu pracownicy ZUK, a w szczególności kierowcy otrzymali od wiceprezydenta Andrzeja Bojarskiego informację, że w ten obszar nie można wjeżdżać. Kierowca jednak nie zastosował się do otrzymanej instrukcji.

-Przykro mi, że coś takiego się stało i mogę tylko mieszkańców oraz wszystkich, którzy korzystają z tego parku mogę tylko przeprosić – powiedział w sobotę wiceprezydent, Andrzej Bojarski.

Miejsce fontanny zostało zabezpieczone barierkami tak, by nikt nie wpadł do niecki.

-Fontanna musi być odbudowana na koszt tego (red. ZUK) kto to zrobił. Szkoda tylko po prostu tego czasu, który będzie czasem straconym, a dla wszystkich mieszkańców jest najfajniejszym bo jest to okres letni. Nie ukrywam że bardzo mi tego szkoda i bardzo żałuje, że tak się stało – zaznaczył Bojarski.

Zarząd Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o. wydał oświadczenie, w którym czytamy „...Zarząd Spółki podjął rozmowy z Firmą budowlaną będącą wykonawcą fontanny celem jak najszybszego rozpoczęcia robót naprawczych i ponownego uruchomienia fontanny jeszcze w miesiącu czerwcu...”.

W komunikacie opublikowanym na stronie internetowej ZUK, Zarząd Spółki przeprasza mieszkańców i zapewnia wyjaśnienie przyczyn tego zdarzenia.

„...Mając na uwadze okoliczności tego zdarzenia chcielibyśmy prosić mieszkańców Miasta Oświęcim o wyrozumiałość oraz serdecznie przeprosić za niedogodności wynikające z czasowego wyłączenia fontanny w środku sezonu eksploatacyjnego. Jako Zarząd Spółki zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby wyjaśnić przyczyny tego wydarzenia i wyciągnąć odpowiednie konsekwencje wobec odpowiedzialnych osób”.

Podczas wyciągania pojazdu na miejscu obecny był wiceprezydent Andrzej Bojarski oraz Witold Augustyn, prezes Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Robert, 25.06.2019 16:06
Wszystkie powierzchnie utwardzone projektuje się w taki sposób aby w razie najechania przez pojazd miarodajny (czyli taki który w praktyce będzie pojazdem najcięższym, największym itp.) zachował swoje właściwości z zapasem. Pojazd ZUK o masie do 3,5t to absolutne minimum jakie powinna wytrzymać nawierzchnia. W warunkach zimowych podczas odśnieżania nikt się nie będzie pytał w którym miejscu znajduje się fontanna-pułapka tylko będzie odśnieżał całą powierzchnie płaską "jak leci".....Nie można też wykluczyć przejazdu pojazdu koszącego trawę lub jakiegoś innego pojazdu który wjedzie w to miejsce z powodu np. remontu płyty skweru lub wymiany ławek. Można bez problemu wjechać motorem, skuterem itp. To że ktoś nie powinien z założenia tam wjechać jest mylnym założeniem. Piszę ten komentarz po czasie - ciekawe czy coś zrobiono do tej pory w tym temacie - np. wzmocniono płytę fontanny???
Robert, 25.06.2019 09:18
Taka fontanna jeżeli została zaprojektowana w poziomie nawierzchni bez żadnych wygrodzeń zabezpieczających wokół jej obwodu powinna zapewniać wystarczającą nośność na tego typu nieprzewidziane (ale możliwe!) wydarzenia.. Nie ważne z jakiego powodu kierowca ZUK na nią wjechał - wiedział czy też nie wiedział że można na nią wjeżdżać. W ciągu eksploatacji fontanny jeszcze nie raz ktoś z jakiegoś powodu lub zupełnie nieświadomie przejedzie po tej niewyróżniającej się nawierzchni (np. traktorek ZUK ekipy wykaszającej trawę , lub podczas odśnieżania zimowego). Inna kwestia jest taka że w tym samym miejscu może stanąć 25 dzieci w grupie - które łącznie będą ważyć 1 tonę - i co wtedy?? płyty się załamią czy nie? o to jest zagadka... Konstrukcja stawiania z płyt na słupkach to dziwna konstrukcja - taka na słowo honoru. Projektant ewidentnie przyjął błędną konstrukcję fontanny , lub jeżeli już taką przyjął to przyjął zły (niewidzialny) sposób jej zabezpieczenia/wygrodzenia. Ja bym tamto wydarzenie uznał jako taki "mało bolesny" test fontanny i wyciągnął właściwe kroki na przyszłość.
Ryszard, 16.08.2018 22:42
Zbliżają się wybory , podziękujmy tym "miłośnikom" fontann. Może wtedy zaczną szanować ludzi.
ja, 31.07.2017 16:20
"Kilka tygodni temu pracownicy ZUK, a w szczególności kierowcy otrzymali od wiceprezydenta Andrzeja Bojarskiego informację, że w ten obszar nie można wjeżdżać." Ciekawe, że osobiście Pan wiceprezydent informuje kierowców. Ha, ha.
Tygrys, 05.07.2017 16:33
Koministy kierownik bez wykszcenia powinien byc zwolniony a nie pracownik!!!
Rys, 05.07.2017 10:58
Zwolnic kierownika bez wykształcenia !!! A nie pracownika !!!
Oświęcim, 04.07.2017 21:21
Widac ze w tym mieście nie liczą się ludzie tylko fontanna. A jak by się ta fontanna zawaliła pod kilkoma dzieciami to kto by za to odpowiadał. Ale nasze władze sie tylko pokazuje że coś robią tak wydają nasze pieniądze żeby sie tylko pokazać i zdjecia do gazet zrobić. Najlepiej zwolnić chłopaka dyscyplina
ie który ma rodzinę i dzieci. Czy ktos sie zapytal tego chlopaka z czego on ja utrzymie.Nie przecież w Oświęcimiu sie liczą fontanny nie ludzie żenada.Weźmy to pod uwagę idą na wybory
pracownik, 02.07.2017 01:18
Jedna wielkie klamstwo!!!!!!! Będąc kierowca w tej firmie nie bylem poinformowany o zakazie wjazdu w to miejsce. A Sprawca tego wypadku zostal zwolniony dyscyplina
ie ciekawe jakim prawem!!!!!! Ps.kolega.