OŚWIĘCIM. Kolizja drogowa rowerzysty bez uprawnień z „eLką”

11 października 2017 Autor: sz
OŚWIĘCIM. Kolizja drogowa rowerzysty bez uprawnień z „eLką”

Do dość nietypowego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałkowe popołudnie. Na oświęcimskich Bulwarach zderzył się rowerzysta z samochodem.

-Według wstępnych informacji policjantów wynika, że 12-letni mieszkaniec Gromca, zjeżdżając rowerem po schodach na Bulwary wjechał wprost przed samochód marki toyota, którym kierowała kursantka nauki jazdy – informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Kierowca nie doznał żadnych obrażeń ciała, jednakże policjanci ustalili, iż 12-latek nie posiada karty rowerowej. Wszystkie materiały dotyczące tej sprawy zostaną przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
ad vocem do , 11.10.2017 09:11
Karta rowerowa – zgodnie z ustawą o kierujących pojazdami jeden z dokumentów stwierdzających uprawnienie osoby, która nie ukończyła 18 lat do kierowania rowerem[a]. Kartę rowerową można uzyskać po osiągnięciu wieku 10 lat oraz zdaniu egzaminu sprawdzającego kwalifikacje. Egzaminy takie przeprowadzane są zazwyczaj w szkole podstawowej, a organem wydającym dokument jest dyrektor tej szkoły. Osobie, która ukończyła szkołę podstawową, kartę wydaje dyrektor wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego lub przedsiębiorca prowadzący ośrodek szkolenia kierowców posiadający poświadczenie potwierdzające spełnianie dodatkowych wymagań. Karta jest wydawana nieodpłatnie i bezterminowo. uzupełniając poprzedni wpis, wnoszę aby szanowny miejscowy dziennikarz w ramach posiadanych uprawnień w RP, zapytał w szkołach ile kart wydano i czy mają w ogóle te karty na stanie.