OŚWIĘCIM. Koło dworca wyrośnie hala, w której będą naprawiane pociągi Kolei Małopolskich

16 listopada 2018 Autor: red
Fot. UMWM

Fot. UMWM

Kosztem 5 mln zł w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego powstanie nowoczesna hala przeglądowo-naprawcza. Dzięki temu pociągi Kolei Małopolskich będą mogły nareszcie być serwisowane w optymalnych warunkach.


Małopolska od kilku lat rozwija system połączeń kolejowych, dzięki czemu po regionie można podróżować coraz bardziej nowoczesnymi i ekologicznymi pociągami Kolei Małopolskich.


- Aby jednak zadbać o bezpieczeństwo podróżnych, potrzebne są regularne przeglądy pociągów, a także naprawy. Teraz regionalni kolejarze będą mieli do tego jeszcze lepsze warunku – Koleje Małopolskie, spółka Województwa Małopolskiego, pozyskała teren, na którym powstaną kanały naprawcze o długości około 120 m. Nad nimi znajdzie się natomiast hala namiotowa, w której będą mogły być prowadzone naprawy i czynności serwisowe - wyjaśnia Tomasz Kobylański z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.


Umowę o dzierżawie gruntu, która pozwoli na budowę hali, podpisali prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut oraz przedstawiciele Kolei Małopolskich – prezes Grzegorz Stawowy i wiceprezes Ryszard Rębilas.


(Źródło: UMWM)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
hotin, 18.11.2018 16:56
Chyba będę zmuszony zgłosić do Prokuratury oczywisty fakt podszywania się pod mój nick i jego wykorzystywania bez mojej zgody.Tak że uważajcie POwscy krwiopijcy.
realista, 18.11.2018 10:00
Niestety fakty są nieubłagane czy to komu się podoba czy nie ten rząd patrzy bardziej przychylnym okiem na kolej niż poprzednicy.Najlepiej zapytajcie posła Sowe on wam opowie jak zwijało się kolej w Małopolsce Zachodniej
hotin, 18.11.2018 00:26
I @hotin raczej wystartuje w następnych wyborach mając za sobą prawie niekończące się poparcie.Mieszkańcy Oświięcimia-pamiętajcie,że wasz nowo wybrany prezydent ,to jest wasz prezydent
hotin, 17.11.2018 23:18
Hotin zawsze myśli pro obywatelsko i zawsze tutaj pisze w pojęciu dobrej sprawy. Jednak narracja ze wszystkich pro POwskich mediów ,skłania mnie do bycia tutaj i o walkę o wole media!
Tak sobie myślę , 17.11.2018 19:01
Gdyby było odwrotnie tzn. prezydentem miasta był hotin a kolej pełowska, hotin z pewnością odmówiłby współpracy z wrażym, zdradzieckim i antypolskim dyrektorem PKP.
Karol , 17.11.2018 10:14
A Ty wszędzie widzisz politykę. Po co?????
hotin, 17.11.2018 08:38
Jak myślicie.A czyja to zasługa-PiS-u, czy Koalicji anty-pisowskiej zwanej Obywatelską?