OŚWIĘCIM. Końca protestu nauczycieli nie widać. Egzaminy gimnazjalistów bez zakłóceń

11 kwietnia 2019 Autor: sz
fot. sz

fot. sz

W całym kraju od poniedziałku trwa strajk nauczycieli i nic nie zapowiada końca protestu. W Oświęcimiu egzaminy przebiegają bez zakłóceń. Dyrektorzy szkół i nauczyciele zadbali o pełną obsadę wszystkich komisji do końca tygodnia. Dzisiaj gimnazjaliści pisali test z matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych. W ostatni dzień egzaminów czeka ich sprawdzian ze znajomości języka obcego.

-Nauczyciele pięciu szkół podstawowych zbierają zespoły nadzorujące egzaminy końcowe dla uczniów klas VIII. Nie ma jednak pewności czy uda się skompletować wszystkie. Uczniowie klas VIII są jednak zobowiązani do stawienia się w szkole w każdym dniu egzaminu – informuje Katarzyna Kwiecień z Urzędu Miasta Oświęcim.

Egzaminy uczniów kończących 8 klasę rozpoczną się w poniedziałek 15 kwietnia i zakończą się w środę.

-W przedszkolach miejskich przybywa dzieci. Jak dotąd nie ma problemów z opieką nad dziećmi, które rodzice zmuszeni byli przyprowadzić do placówek oświatowych. Jednak w kolejnych dniach trudności mogą pojawić się w przedszkolach, jeśli maluchów zacznie znacznie przybywać – informuje rzeczniczka magistratu.

Informacji na temat sytuacji związanej ze strajkiem nauczycieli udziela Zarząd Szkół i Przedszkoli Miejskich pod numerem telefonu 33 842 39 63.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
popieram nauczycieli, 14.04.2019 12:00
Pani minister żyje w równoległym świecie. Egzaminy przeprowadzono nie dzięki niej, ale dzięki poświęceniu dyrektorów, którzy przecież też są nauczycielami. Ale nie zauważono, że nasze dzieci dalej nie chodzą do szkół. Strajkuje dosłownie cała oświata (nawet szkoły artystyczne) a oni udają, że nic się nie dzieje tworząc wirtualną rzeczywistość. Ten strajk zapisze się w historii. Źle zapamiętani zostaną ci ludzie, którzy teraz odpowiadają za państwo i za sprawność usług publicznych a zamiast rozmawiać z nauczycielami i rozwiązywać problemy, generują je i nastawiają jednych przeciw innym. Niby tacy katolicy...
o chore, 13.04.2019 23:19
Z chile zaczną znowu strajkować gó
icy, rolnicy, i służby mundurowe.
Polska Rodzina, 13.04.2019 23:17
Nie popierm strajku bo jest to walka polityczna. Władze Oswięcimiia wyznaja zasadę anty-PiS. Dla mnie to nieważne. Dla mnie jest najważniejsze moje dziecko i edukacja w moim miescie. A tej zaczyna brak. Niech zatem Miasto Oswięcim otworzy szkoły prywatne! Wolne od strajków! Sponsorowane przez Miasto! Da nauczycielom tyle, ile żadają a uczniom nauczycieli takich , który spełniają wszelkie kryteria [ciach!]. Po co wogóle istnieje ten chory twór jak ZSiPM? Ile wynosi koszt jego utrzymania? itd.......
Ojciec uczennicy, 13.04.2019 12:23
Pozdrowienia z całego serca i szacunek dla naszych kochanych nauczycieli z SP 2.
Jesteśmy z wami i nie dajcie się tym oszustom. Dość szczucia jednych grup społecznych na drugie a solida
ość to totalna ręka PiSu.
Nauczyciel, 13.04.2019 12:20
Do Oli, to chłopie ściśnij [ciach!] i zacznij strajkować a nie narzekać i zazdrościć, troszkę ambicji i godności. Typowa dobra zmiana bie
a ale wie
a. Ciemnota ludzka nie ma granic, a twoje zdanie mam tam gdzie słoneczko nie dochodzi
Karol, 13.04.2019 12:14
Karol to się weź za prawdziwą robotę dla chłopów, kopalnia, budownictwo a nie narzekaj jak typowy pisior. Każdy ma prawo steajkować. A kasa sama się nie zarobi. Nie oglądaj kurskiej propagandy gdzie kłamią całą dobę.
stefanB., 13.04.2019 11:14
Szkody jakie rząd PIS wyrządza naszemu krajowi trzeba będzie odrabiać latami.
Olo, 13.04.2019 09:29
Do pani strajkujaca 2800 to w Polsce wysoka pensja jeżeli chodzi o budżetówkę, a wam chcą dać 15% to dla was mało? Co innego jakby rząd was całkowicie olał to wtedy możecie strajkować. Ja mam 20 lat stażu i 2100 na kwitku i pracuje w jednostce urzędu miejskiego
Uczciwy, 12.04.2019 21:20
Ja mam dwoje dzieci w podstawówce i popieram całym sercem nauczycieli, tak trzymać i nie dać się pisiorskiej propagandzie. Na krowy świnie i koty jest kasa a dla ciężko pracujących nauczycieli nie, hańba tego rządu kolesi. A 5 tyś. to zarabia dwóch nauczycieli z 30-letnim stażem pracy. Czytniki, może kamery do rzyći. dorośnij człowieku. STRAJK STRAJK tak trzymać.......
franek, 12.04.2019 19:39
Dostają jeszcze pożyczkę która nie jest oprocentowana, zwracają im koszty wczasów jak przyniosą rachunek, dodatkowy urlop na poratowanie zdrowia
do janek, 12.04.2019 17:29
widzę ,że należysz do szanownrgo grona TKM ,[teraz k... my ]nie dosyć ,że żyjesz na koszt 500+ to jeszcze chcesz by ci trzodę wychowali w szkole
Podatnik, 12.04.2019 15:54
strajk nauczycieli....jakie oszczędności dla państwa....Tak trzymać,niech trwa do wrzesnia......
Leni najlepiej wziąć głodem......
Strajkująca, 12.04.2019 14:37
Daj mi te 5000 tys a od razu przestaje strajkować -dyplomowana, 16 lat pracy, dodatek wiejski i motywacyjny-innych dodatków nie ma-2800 na pasku co miesiąc. Pozdrawiam strajkujących kolegów i koleżanki. Nie dajmy się !!!
janek, 12.04.2019 12:51
moja cała rodzina nie popiera strajku.chciabym zarabiać 5000 za 18,5 godz lekcyjnych tj 13 godz tygodniowo/wakacje ferie, dz nauczyciela,soboty niedziele wolne, wolne przed świętami i po świętach,13 pensja,urlop roczny co siedem lat/ gdzie wszyscy pracują grubo ponad 40 godz.a jeżeli twierdzą ,że pracują więcej wprowadzić czytniki w szkołach i czas będzie rejestrowany jak wszędzie.
50% jest od razu do zwolnienia ponieważ nie nadaje się do zawodu-nie radzą sobie z dziećmi,nie umią przekazać wiedzy co skutkuje angażowaniem rodziców do pracy z dziećmi lub posyłaniem na korki
Jan, 12.04.2019 09:09
Brawo tak trzymać, moja cała rodzina popiera strajk. Wytrwałości Państwo nauczyciele, i nie przejmować się mową nienawiści. Chciałbym pełnić misję i zarabiać ponad 20 tyś. Jak Karczewski albo Zalewska-demolka edukacji.