OŚWIĘCIM. Kości ludzkie odnalezione w rzece Sole

02 lipca 2020 Autor: sz
fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

We wtorek w godzinach popołudniowych grupa nastolatków z gminy Oświęcim podczas wycieczki rowerowej w rzece Sole w rejonie Kamieńca znalazła duże kości. O sytuacji natychmiast poinformowali policję.

Na miejsce udali się policjanci, którzy zabezpieczyli dwie kości leżące na żwirze pozostałym po opadającej wodzie. Kolejne pięć mniejszych kości wyciągnęli z rzeki strażacy. Na miejsce został wezwany także prokurator.

-Kości zostały zabezpieczone do badań, na podstawie których biegli z zakresu medycyny sądowej postarają się określić z jakiego okresu pochodzą, a po potwierdzeniu, że są to kości ludzkie będzie możliwe określenie wieku oraz płci osoby do której należały. W takim przypadku, w trakcie badań zostanie również określony profil DNA, który być może pozwoli na ustalenie czy szczątki należały do zaginionej na terenie Polski osoby – informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. -Na podstawie tych informacji policjanci zweryfikują zgłoszenia zaginięć osób, które do tej pory nie zostały wyjaśnione – dodaje rzeczniczka.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Ble, 04.07.2020 22:17
Aaa fuj dzisiaj w Kętach spływała kość większa ok 15cm, widoczna z brzegu, dzieci krzyczały ze płynie... nie mówię że to to ale taki zbieg okolicznosci
Malwa, 03.07.2020 17:45
Wczoraj, podczas kąpieli też znaleźlismy... Tez w tym rejonie...