OŚWIĘCIM. Kradną rowery. Zabezpiecz jednoślad przed złodziejami

11 maja 2018 Autor: red
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Wiosna w pełni, złodzieje rowerów znów się uaktywnili. Ostatnio ukradli jednoślady z klatki schodowej przy ul. Tysiąclecia i Nojego. Policja apeluje o właściwe zabezpieczenie swoich bicyklów.

Do pierwszego zdarzenia doszło w nocy z 5/6 maja. Złodziej odwiedził klatkę schodową jednego z bloków przy ulicy Tysiąclecia w Oświęcimiu i skradł rower marki Karbon. Z kolei w nocy z 9/10 maja z klatki schodowej bloku przy ulicy Nojego skradziono rower marki Merida koloru czarnego.

Policjanci poszukują sprawców oraz skradzionych rowerów. Jednocześnie przypominają rowerzystom o prawidłowym zabezpieczaniu swoich jednośladów i niepozostawianiu ich w klatkach schodowych, w których nie funkcjonuje monitoring.

- Ryzyko utraty roweru można ograniczyć poprzez zadbanie o odpowiednie zabezpieczenie, np. poprzez założenie blokady, a także poprzez wybranie odpowiedniego miejsca do jego pozostawienia, np. w zasięgu kamer monitoringu lub w pomieszczeniu niedostępnym dla osób postronnych - radzi asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Należy również pamiętać o spisaniu numeru fabrycznego, marki oraz nazwy roweru, by w przypadku kradzieży pojazdu podać te dane policjantom.

- Numery roweru zostaną niezwłocznie wprowadzone do działającego na terenie całego kraju policyjnego systemu rzeczy utraconych. Poprzez takie działanie policjanci podczas kontroli drogowej niejednokrotnie odzyskiwali kradzione rowery, a następnie zwracali je właścicielom - podkreśla policjantka.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy