OŚWIĘCIM-KRAKÓW. Potrącona przez samochód dostawczy 9-latka odzyskuje siły

24 kwietnia 2018 Autor: red
fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

Polepsza się stan zdrowia dziewczynki 9-letniej dziewczynki, potrąconej na przejściu dla pieszych w ciągu północnej obwodnicy Oświęcimia (ul. Chemików). Tę optymistyczną informację potwierdziła nam Natalia Adamska-Golińska, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, do którego została przetransportowana helikopterem poszkodowana oświęcimianka.

Przypomnijmy, że do potrącenia doszło w miniony piątek na ulicy Chemików, w pobliżu skrzyżowania z al. Tysiąclecia w Oświęcimiu. Na nowym odcinku drogi wojewódzkiej nr 933 samochód dostawczy potrącił dziecko na przejściu dla pieszych.

- Jak ustalili policjanci, 63-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, kierując samochodem dostawczym lublinem na przejściu dla pieszych połączonym z przejazdem dla rowerzystów, potrącił przejeżdżającą na rowerze 9-letnią mieszkankę Oświęcimia. Dziewczynka pokonywała przejazd pod opieką matki, która szła pieszo. Kierowca nie zatrzymał się przed przejściem pomimo tego, że znajdujący się na drugim pasie samochód ciężarowy zatrzymał się, aby umożliwić pieszej i rowerzystce pokonanie ulicy - informowała na gorąco asp. szt.Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Mała rowerzystka została przetransportowana śmigłowcem medycznym do szpitala w Krakowie.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Stan, 24.04.2018 21:47
Pomimo ewidentnej winy kierowcy samochodu dostawczego, należy się spodziewać jeszcze całej serii wypadków na tym przejściu dla pieszych. Projektanci popisali się projektem kilkuset metrowego odcinka dwupasmówki z przejściem dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej.Należy jak najszybciej zamontować w tym miejscu światła sterowane ręcznie przez pieszych.Przez krótki czas po oddaniu do eksploatacji drogi, były w tym miejscu znaki ograniczające prędkość do 40 km/h , co też nie było najmądrzejszym rozwiązaniem.Jedynym słusznym rozwiązaniem są ŚWIATŁA! Przy tak dużej inwestycji to żaden koszt.
Gość, 24.04.2018 21:34
Trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia.
Kw, 24.04.2018 16:22
Zdrowka sloneczko!!Wracaj do zdrowlka jaknajszybciej