OŚWIĘCIM. Kuchnia i stołówka jak z obrazka. Oko cieszy także wnętrze biblioteki - ZDJĘCIA

08 lutego 2017 Autor: raf

Centrum Edukacyjno-Sportowe przy popularnym „Chemiku” nabiera rumieńców. Dobiegły właśnie końca roboty w ramach III etapu modernizacji budynku internatu przy ul. Bema 8. Uczniowie i studenci wkrótce będą mogli się posilić w nowoczesnej stołówce, która przeszła kompletną metamorfozę. Duże zmiany nastąpiły też w Bibliotece Pedagogicznej.

Nowoczesna kuchnia i stołówka. Fot. Rafał Lorek

Nowoczesna kuchnia i stołówka. Fot. Rafał Lorek

Jak nam powiedziała Katarzyna Węgrzyn-Madeja, naczelnik wydziału inwestycji, rozwoju i dróg oświęcimskiego starostwa, inwestycja pochłonęła 1,5 mln zł. Na tę imponującą kwotę złożyły się głównie środki z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego. 200 tys. zł na modernizację sali Biblioteki Pedagogicznej wyłożył Urząd Marszałkowski.  

Oprócz modernizacji stołówki, zakupiono nowoczesny sprzęt do kuchni. Przebudowany został parter budynku, wydzielono niewielkie pomieszczenie socjalne tuż za salą sesyjną, odnowiono część pomieszczeń w piwnicy.   

Wkrótce do wyremontowanych sal trafią meble.   

Całość prac budowlanych wykonała firma z Chełmka.  

- To miejsce czekało na modernizację od kilkunastu lat - powiedział nam, wskazując na stołówkę, starosta oświęcimski Zbigniew Starzec.  

- Okazałe prace artystyczne, które zawisły na jej ścianach wykonane zostały przez uczniów naszych szkół pod okiem instruktorów Młodzieżowego Domu Kultury. Zdecydowanie ożywiły to miejsce - dodał starosta.  

Do pełni szczęścia brakuje wykonania sanitariatów w pokojach na I i II piętrze budynku. Docelowo ma powstać także ogrodzenie, doświetlenie i monitoring wokół obiektu przy ul. Bema 8.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Oświęcimianin , 08.02.2017 10:54
Po co tam ogrodzenie? teraz ładnie wygląda bez.