OŚWIĘCIM. Kuszące obserwacje w historycznej przestrzeni

09 kwietnia 2018 Autor: red
OŚWIĘCIM. Kuszące obserwacje w historycznej przestrzeni
Muzeum Zamek w Oświęcimiu zaprasza na wystawę przygotowaną przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie pt. „Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych”. Otwarcie wystawy nastąpi 12 kwietnia o godz. 17.

Ekspozycja prezentuje 400 lat ewolucji lunety i teleskopu – od narzędzia pozwalającego na obserwację nowych zjawisk na niebie do precyzyjnego przyrządu pomiarowego.

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie wykład Marcina Banasia „Obserwacje nieba i ich wpływ na poglądy człowieka dotyczące budowy Wszechświata”. Potem odbędzie się kuratorskie oprowadzanie po wystawie.

- Wystawa wzbogacona będzie o instalacje interaktywne pozwalające zwiedzającym na lepsze zrozumienie zasad działania oraz sposobu użycia teleskopów - podkreślają organizatorzy.

W ramach wystawy pomysłodawcy zaplanowali warsztaty edukacyjne, skierowane do uczniów szkół podstawowych. Odbędą się one od 14 do 18 maja.

Wystawę „Od lunety Galileusza do teleskopów kosmicznych” będzie można zwiedzać w Muzeum Zamek do 24 czerwca br.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy