OŚWIĘCIM. Lepsze drogi na Zasolu i w centrum miasta

07 września 2018 Autor: adm
Widok na remontowaną ul. Garbarską. Fot. UM Oświęcim

Widok na remontowaną ul. Garbarską. Fot. UM Oświęcim

O wyremontowanie ul. Garbarskiej i Wysokie Brzegi od dawna wnioskowali mieszkańcy. Miasto pozyskało na modernizację obu traktów blisko 3 mln zł z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego. Dobiegają końca inne inwestycje drogowe dofinansowane z OSPR-u.

Przebudowa ul. Garbarskiej i części ulicy Krętej toczy się po istniejącym śladzie z budową ciągu pieszo-rowerowego między budynkiem ośrodka zdrowia, a sklepem Biedronka. Obejmuje też przebudowę parkingu w rejonie skrzyżowania ul. Krętej i ul. Szarych Szeregów z wyznaczeniem zatoki autobusowej, budową dodatkowych miejsc postojowych, połączeń manewrowych.

Ponadto przebudowane będzie oświetlenie uliczne, kanalizacja, sieć teletechniczna. Zabezpieczona zostanie sieć ciepłownicza. Ulica zyska też nową nawierzchnię i chodniki.

- Inwestycja jest dwuletnia, kosztuje 3,4 mln zł. Zakończy się w lipcu przyszłego roku - przybliża Katarzyna Kwiecień z oświęcimskiego magistratu.

Ruszyły także prace przy przebudowie ul. Wysokie Brzegi.

- Zmodernizowany zostanie ważny odcinek drogi pomiędzy nową obwodnicą, a ulicą Szpitalną. Poprawi się więc jej wizerunek i funkcjonalność - podkreśla prezydent Janusz Chwierut.

W ramach inwestycji, która zakończy się pod koniec sierpnia przyszłego roku zaplanowano całkowitą przebudowę ul. Wysokie Brzegi wraz z poszerzeniem jezdni do 5,5 m, przebudowę zjazdów i poboczy oraz budowę chodników, utwardzonych poboczy, sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej wraz z przebudową i zabezpieczeniem sieci uzbrojenia terenu: teletechnicznej, elektroenergetycznej i gazowej.

Przebudowany będzie też wodociąg wraz z przyłączami. Jezdnia na odcinku ulicy w kierunku przejazdu kolejowego zostanie wyremontowana. Ten zakres robót będzie kosztować blisko 3 mln zł.

Natomiast na dniach zakończą się inwestycje w ramach OSPR na Starym Mieście, które obejmują przebudowę ulicy Solskiego, ul. Mickiewicza i Stolarskiej.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
hotin do superhotin!, 09.09.2018 22:13
Jak się ma 3 miliony załatwione ze środków Starostwa,to można Chwierutowi to POwpinać z OSPR-u. Precz z POwcami w Oświęcimiu! Koniec z ich pajęczyną we wszystkich Urzędach! Szanowne Panie Biurwy-Wy,Panie nie jesteście na etacie tego Pana.Przyjdzie inny,będzie lepszym!
superhotin, 08.09.2018 16:47
Ja takimi ulicami remontowanymi przez Chwieruta nie będę jeździł!
hotin do tych,co nie umieją sie przedstawić!, 07.09.2018 21:41
I bardzo się z tego cieszę! Precz z oświęcimskimi Platfusami!
Antyhotin, 07.09.2018 18:37
Hotin nudny jesteś i wszyscy się z ciebie już śmieją. Serio.
hotin , 07.09.2018 16:01
A po wyborach rozpoczniemy budowę ,,Mostu Duchów" zakomunikowała p.rzecznik.