OŚWIĘCIM. Mała rowerzystka ranna w wypadku. Helikopter lądował na dwupasmówce

20 kwietnia 2018 Autor: sz
fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

Do poważnego wypadku drogowego doszło dzisiaj na ulicy Chemików, w pobliżu skrzyżowania z al. Tysiąclecia w Oświęcimiu. Na nowym odcinku drogi wojewódzkiej nr 933 samochód dostawczy potrącił dziecko na przejściu dla pieszych.

-Jak ustalili policjanci 63-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, kierując samochodem dostawczym lublinem na przejściu dla pieszych połączonym z przejazdem dla rowerzystów, potrącił przejeżdżającą na rowerze 9-letnią mieszkankę Oświęcimia. Dziewczynka pokonywała przejazd pod opieką matki, która szła pieszo. Kierowca nie zatrzymał się przed przejściem pomimo tego, że znajdujący się na drugim pasie samochód ciężarowy zatrzymał się, aby umożliwić pieszej i rowerzystce pokonanie ulicy - informuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Mała rowerzystka została przetransportowana śmigłowcem medycznym do szpitala w Prokocimiu.

Droga jest już przejezdna.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Doris, 27.04.2018 21:50
Tam powinny być światła
Gość, 22.04.2018 10:42
Do korek: Brak słów!!!!
Pasy rzecz święta i niema o czym rozmawiac.A kierowca ma mieć oczy nawet w D.....e.
jerzy, 22.04.2018 10:26
Tam powinno być rondo i kierowcy zwalniają i nic by się takiego nie działo ktoś kto projektował tą drogę powinien przewidzieć że tam było niebezpiecznie i jest jeszcze gorzej
kw, 21.04.2018 19:30
moze ktos wie co z dziewczynka ?Jaki jest jej stan, jak sie czuje? zycze szybkiego powrotu do zdrowia
baytel, 21.04.2018 14:38
Nic nie pomoże, żadne kładki, światła, progi zwalniające dopóki kierowcy nie zaczną używać mózgu! To jest teren zabudowany więc jedziemy 50km/h, oznakowane przejście dla pieszych więc należy przy dojeżdżaniu zachować szczególną ostrożność! Codziennie jeżdżę tamtędy rowerem, właśnie tym przejściem, do pracy i z pracy i z przerażeniem widzę co się dzieje. Tam po prostu co poniektórzy bezmózgowcy [ciach!] po 80km/h i jeszcze wyprzedzają tym drugim pasem na przejściu dla pieszych. Też się tak nieraz zastanawiałem kiedy tam dojdzie do tragedii, i długo czekać nie trzeba było. Policja ma nie oznakowane pojazdy, tam ten teren powinna kontrolować dość często.
Ps. Życzę tej dziewczynce szybkiego powrotu do zdrowia a jej rodzicom pomyślnego finału tej sprawy.
Md, 21.04.2018 14:33
Ja czuje się dziewczynka??????????????????????????
P, 21.04.2018 13:49
Wystarczy ze kierowca dostawczaka włączyłby myślenie. Skoro pojazd na prawym pasie się zatrzymał to kierowca jadący lewym ma obowiazek się również zatrzymać a co najmniej zwolnić na tyle żeby mógł bezpiecznie wyhamować przed przejściem. Kładka na tak krótkim odcinku? w jaki sposób mieliby to zrobić?
musi ktoś zginąć?, 21.04.2018 11:18
Wydali 120 mln na obwodnicę, ile kosztowałaby kładka w tym miejscu? Milion? Nawet, jeśli kilka, to co? Życie ludzkie mniej warte? To ile jest warte? Odcinek dwujezdniowy z przejściem dla pieszych w połowie długości. W tych czasach, w normalnych krajach tak już się nie buduje. A gdyby to było dziecko kogoś, kto decydował o kasie ten odcinek?
R, 20.04.2018 23:31
Światła nic nie pomogą bez kamer i progów zwalniających a co do rejestracji KWA to się zgadzam szkoda że nie miałem rejestratora miałbym co pokazać.A może zamiast Mostu Duchów nad Soła zrobić kładke lub tunel duchów na miejscu przejścia dla pieszych.
, 20.04.2018 23:30
Nie broncie kierowcy.bo to jego ewidentna wina.swieci sie jak byk znak!ciezarowka sie zatrzymuje a dostawczak co?powinien za to surowo odpowiedziec.a druga rzecz wczesniej bylo ograniczenie do 40km/h i zlikwidowali ten znak!!!!!
xyz, 20.04.2018 23:19
Do "swiadek":
Jak [ciach!] nie widział zatrzymującego się volvo na prawym pasie?!
Jak nie masz widoczności całej drogi to nie zapier.dalasz !!!
Zwolnij!, 20.04.2018 22:53
Brak słów! Ciekawe ile czasu minie zanim znowu coś się stanie. A już nie mówię co się dzieje na ulicy Słowackiego jak dzieci przechodzą przez pasy idąc do szkoły a samochody nawet nie zwalniają tylko dzieciom za plecami przejeżdżają!! Widzisz pasy i dziecko stojące to zwolnij!!!
korek, 20.04.2018 22:23
Do ,,ja,,- nie miała na smyczy jej trzymać,tylko mi chodzi o to,że miała nie dopuścić,żeby dziewczynka przechodziła na drugą stronę.Gdzie ta matka miała oczy.
swiadek, 20.04.2018 21:29
Zanim zaczniecie osadzać, zorientujcie sie jak bylo.
Cyste
a skręcająca b. powoli z 1000-lecia w Chemików zasłoniła całkowicie widok i zatrzymala się przed samym przejściem. Kierowca jadacy drugim pasem nie za bardzo mial mozliwość zareagować (ani nie widzial ze swojej perspektywy ze samochod staje, ani nie widział idących osób).
Problem jest w organizacji przejścia. (światla lub przeniesienie przejscia przed skrzyzowanie!)
matka, 20.04.2018 19:22
6 dni temu mojego syna wiozl ten helikopter.... tez po wypadku ale motorowym
ja, 20.04.2018 19:13
Do korek A co na smyczy miała ja trzymać . Przejście dla pieszych kolos się zatrzymał tylko ma
a kruszynka nie potrafiła.
jan, 20.04.2018 19:10
Za szybko tam pędzą, strach tam przechodzić przez pasy
MMM, 20.04.2018 17:40
Kara śmierci dla kierowcy dostawczaka!!! Spalić go żywcem na stosie!!!
joko, 20.04.2018 17:37
Tam jeszcze nie raz będzie wypadek. A sorki , że spytam ??? Czy ten samochód był na KWA ????
M., 20.04.2018 17:12
W jakim jest stanie? Trzymam kciuki za Jej powrót do zdrowia.

Najwyraźniej należy zamontować na tym przejściu sygnalizację świetlną, nawet na Dąbrowskiego ją zrobili naprzeciw dawnego LOK-u.
Kierowca, 20.04.2018 16:48
To przejscie jest tak niebezpieczne kierowcy tam osiągaja niemozliwą predkość jeden przepusci na przejsciu drugi juz nie to było do przewidzenia .
masa, 20.04.2018 16:39
masakra oby dziecku nic nie bylo ale prawda jest taka ze kierowcy KWA to nogi z gazu nie zdejmują co widac na 44 codziennie
korek, 20.04.2018 16:38
Trzeba pogratulować tej głupiej matce,że pozwoliła jej przejechać na drugą stronę,zamiast tzymać ją za rękę.
Ela, 20.04.2018 16:33
Sygnalizacja świetlna na tych pasach, inaczej pieszy się nie doczeka żeby przejść na drugą stronę. Mam nadzieję że dziewczynka szybko wróci do zdrówka.
PiotrSz, 20.04.2018 16:04
To jest qwa skandal, że tam nie ma ronda albo chociaż świateł! Zarówno przy projektowaniu jak i budowaniu tej drogi nikt nie wziął pod uwagę i nie przejmował się tym co to jest za miejsce i jaki tam jest ruch pieszy i rowerowy! Do przychodni i na "zakłady" poruszają się dziennie setki jak nie tysiące ludzi. Wielu z nich to pisi i rowerzyści.
inż.mamoń, 20.04.2018 16:01
w Bułgarii dochodzisz do przejścia a samochody się zatrzymuja...uczcie sie "europejczycy"
Fala, 20.04.2018 15:43
Dlaczego tam nie ma sygnalizacji świetlnej
oswiecimianka, 20.04.2018 15:43
z automatu kiedy widze ze ktos stoi przy pasach sie zatrzymuje, albo gdy wide ze robi to auto jadace z naprzeciwka. niektorzy nie powinni posiadać tego małego plasticzku.
annn, 20.04.2018 15:27
to byla tylko kwestia czasu, tam praktycznie zaden kierowca nie ustepuje pierwszenstwa pieszym:(