OŚWIĘCIM. Małżeństwo seniorów trafiło do szpitala. Zaatakował „cichy zabójca”

01 grudnia 2019 Autor: zyg
fot. sz / archiwum

fot. sz / archiwum

W niedzielę o godzinie 10.00 służby ratunkowe interweniowały w jednym z mieszkań przy ulicy Kopernika w Oświęcimiu.

-Małżeństwo seniorów podtruło się tlenkiem węgla. 75-letnia oświęcimianka oraz jej 80-letni mąż zostali przewiezieni na leczenie do szpitala – informuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Mężczyzna odzyskał przytomność w trakcie interwencji strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz Zespołu Ratowników Medycznych.

-W mieszkaniu wykryto tlenek węgla, który pochodził z funkcjonującego w łazience piecyka gazowego – mówi Zbigniew Jekiełek z Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

Służby ratunkowe po raz kolejny przypominają mieszkańcom powiatu oświęcimskiego, że w okresie grzewczym, w domach, w których urządzenia grzewcze czy przewody wentylacyjne są źle użytkowane wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem. Warto sprawdzić drożność wentylacji oraz wyposażyć mieszkanie w czujnik tlenku węgla.

- Przypominamy, że tlenek węgla jest gazem bezwonnym i bezbarwnym, więc ludzie go nie wyczuwają, natomiast czujnik tlenku węgla wykryje nawet niewielkie jego stężenie i natychmiast zasygnalizuje to alarmem – podkreśla Małgorzata Jurecka.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy