OŚWIĘCIM. Miał problemy finansowe. Na kłopoty naraził swojego wierzyciela.

18 lutego 2018 Autor: sz
fot. KPP Oświęcim

fot. KPP Oświęcim

We wtorek około godziny 11 policjanci oświęcimskiej drogówki patrolowali ulicę Legionów. Funkcjonariusze zauważyli hyundaia, którego kierowca wyprzedzał inne pojazdy w miejscach niedozwolonych.

Policjanci natychmiast zatrzymali jadący pojazd. Za kierownicą suva siedział 55-letni oświęcimianin. Funkcjonariusze prowadząc swoje czynności, poinformowali kierowcę o popełnionym wykroczeniu, za które nałożyli mandat oraz punkty karne. To jednak nie koniec przygód 55-letniego mężczyzny.

-Policyjna baza danych wykazała, że pojazd widnieje jako przywłaszczony, w związku z tym hyundai trafił na policyjny parking , a kierowca do oświęcimskiej komendy Policji – informuje Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Sprawę przejęli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Podczas prowadzonych czynności, funkcjonariusze ustalili, że kierujący autem oświęcimianin, otrzymał pojazd w dyspozycję od właściciela jednej z firm handlowych z terenu powiatu oświęcimskiego, jako zabezpieczenie roszczeń finansowych.

- Niestety właściciel firmy nie poinformował 55-latka, że pojazd należy zwrócić, gdyż tego zażądała firma leasingowa, poprzez co, naraził swojego kolejnego wierzyciela na dodatkowe kłopoty –podkreśla oficer prasowy, Małgorzata Jurecka.

Za przywłaszczenie mienia, za kratki można trafić nawet na 5 lat.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy