OŚWIĘCIM. Miasto otwiera żłobek i przedszkola w najbliższy poniedziałek

07 maja 2020 Autor: red
Jedna z sal Miejskiego Przedszkola nr 17 w Oświęcimiu, która została przygotowana do wznowienia funkcjonowania placówki. Fot. red

Jedna z sal Miejskiego Przedszkola nr 17 w Oświęcimiu, która została przygotowana do wznowienia funkcjonowania placówki. Fot. red

Urząd Miasta poinformował o dacie otwarcia żłobka i przedszkoli miejskich. Drzwi dla maluchów zostaną otwarte w najbliższy poniedziałek tj. 11 maja. Zanim podjęto tę decyzję przeprowadzono konsultacje z dyrektorami placówek opiekuńczych. Zdecydowano, że do placówek powrócą dzieci, których rodzice pracują i nie pobierają zasiłków opiekuńczych.

-Planujemy rozpoczęcie działalności przedszkoli i żłobka od 11 maja w zakresie określonym przez inspektora sanitarnego. Dlatego liczba dzieci w każdym przedszkolu będzie mniejsza i zgodna z tym, co ujęto w zaleceniach. To są wyłącznie zajęcia opiekuńcze, nie będą więc realizowane w takim, jak do tej pory zakresie – mówi Krzysztof Kania, zastępca prezydenta Oświęcimia.

-Z moich informacji wynika, że są jeszcze wolne miejsca w przedszkolach. Dlatego rodzice mogą się kontaktować z dyrektorami swoich przedszkoli, tam, gdzie ich dzieci uczęszczają i pytać o możliwości przyjęcia – dodaje Krzysztof Kania.

W poniedziałek zostanie również otwarty żłobek działający w Dziennym Domu Pomocy. Funkcjonowanie żłobka będzie jednak inne niż dotychczas.

-Wiąże się to z koniecznością zastosowania wytycznych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Przeorganizujemy swoją prace, aby wszystkie wymogi były spełnione i aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo maluchom i personelowi. Liczymy na współpracę z rodzicami, zrozumienie z ich strony nowych zasad i obostrzeń, które będą wprowadzone. Zależy nam na tym, aby reżim sanitarny i procedury bezpieczeństwa nie wpłynęły negatywnie na samopoczucie maluchów, nie powodowały niepotrzebnego stresu dla dzieci, rodziców i pracowników. Będziemy starali się, aby dzieci spędzały ten czas aktywnie, ciekawie. Planujemy maksymalnie wykorzystać dobrą pogodę i dużo przebywać na świeżym powietrzu, bo mamy ogród, a jest to też zgodne z zaleceniami inspekcji sanitarnej – przybliża pracę sekcji opieki nad małymi dziećmi dyrektor Dziennego Domu Pomocy Agata Lorek.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy