OŚWIĘCIM. Miasto szuka kolejnych środków na budowę „Mostu Duchów”

09 października 2018 Autor: adm
Fot. UM Oświęcim

Fot. UM Oświęcim

Jak już informowaliśmy wczoraj, Oświęcim otrzymał 6 mln zł unijnego dofinansowania na budowę mostu pieszego (tzw. Mostu Duchów) autorstwa Jarosława Kozakiewicza wraz z budową i przebudową niezbędnej infrastruktury. Problem w tym, że według projektu budowa przeprawy pochłonie aż 23 mln zł. Skąd miasto weźmie resztę środków?


- Miasto przygotowuje się do złożenia wniosku o pozyskanie kolejnych pieniędzy w ramach funduszy norweskich - tłumaczy Katarzyna Kwiecień z oświęcimskiego magistratu.

Jak dodała, jeszcze w tym miesiącu znana będzie decyzja Zarządu Województwa Małopolskiego odnośnie parku Pokoju.


- Miasto ma szansę uzyskać dofinansowanie na zagospodarowanie terenu pomiędzy ulicami Dąbrowskiego, Słowackiego i Tysiąclecia w wysokości 6,5 mln zł. Całość ma kosztować 8,7 mln zł - dodała pani rzecznik.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Czesław, 10.10.2018 09:21
15 baniek gdyby przeznaczyć na dofinansowanie wymiany pieców powiedzmy po 5 tys dopłaty na instalację to mamy 3 tys domków. Chyba cały powiat. Widać, jaki jest priorytet walki za smogiem.
Czesław, 10.10.2018 08:37
@Voland Proszę nie lekceważyć tych, dla których fontanny są najwyższą potrzeba.
Voland, 09.10.2018 22:07
Jego dni są już policzone.
hotin, 09.10.2018 21:14
Wy już lepiej odsuńcie się od rządzenia naszym miastem, z tą drużyną nadającą się tylko do haratania w gałę! Pytam po raz kolejny-CO Z ODKRYTYM BASENEM LETNIM? Może Hiszpanie wam jakąś dotację walną, byście po rozum do głowy ruszyli z tymi anty-obywatelskimi inwestycjami!