OŚWIĘCIM. Miasto walczy z komarami i meszkami

20 czerwca 2017 Autor: sz

-Komary chociaż są niewielkie, bardzo potrafią uprzykrzyć życie. Nie zamierzamy się jednak "poddawać", tylko z nimi walczymy. Mam nadzieję, że pogoda nam dopisze, bo wtedy opryski będą skuteczniejsze, a owady nie będą już tak dokuczliwe – mówi Andrzej Bojarski, zastępca prezydenta Oświęcimia.

fot. UM Oświęcim

fot. UM Oświęcim

Kilka dni temu na oświęcimskich bulwarach specjalistyczna firma przeprowadziła tzw. zamgławianie, które polega na rozpylaniu w powietrzy specjalnych środków owadobójczych. Opryski prowadzone będą seriami, systematycznie do października na obszarze 31 hektarów. Jednocześnie na owady stosowany jest też preparat larwicydowy, który wlewany jest do wód stojących, rozlewisk i cieków wodnych.

Ważnym elementem walki z komarami i meszkami jest właściwe utrzymanie terenów zielonych, które są doskonałym miejscem ich wylęgu.

-Miasto systematycznie przez cały sezon kosi trawniki, łąki, zieleńce, place zabaw i parki, skwery w mieście. Prosimy też prywatnych właścicieli terenów o ich właściwe utrzymanie, bowiem dodatkowemu rozmnażania się tych owadów sprzyjają wysokie trawy, zastoiska wodne, zanieczyszczone rynny, oczka wodne znajdujące się przy domach czy na ogródkach działkowych. Dlatego musimy wspólnie o to zadbać. Dopiero połączenie tych wszystkich działań da właściwy efekt – wyjaśnia Andrzej Bojarski.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy