OŚWIĘCIM. Miasto walczy z komarami. Wyda blisko 30 tys. złotych

11 czerwca 2019 Autor: sz
fot. zasoby internetowe

fot. zasoby internetowe

Od ubiegłego tygodnia na terenach miejskich prowadzone są kolejne opryski preparatami owadobójczymi. Już drugi raz w przeciągu kilkunastu dni odkomarzane były skupiska zieleni, rozlewiska i cieki wodne. Opryskiwano także okolice dzielnicy Dwory-Kruki, Monowice, Stare Stary oraz bulwary, gdzie dodatkowo przeprowadzono zamgławienie.

- Do połowy tygodnia przeprowadzone będą powtórne zabiegi w innych miejscach wylęgu komarów na osiedlach Pod Borem, Domki Szeregowe, Kamieniec, Błonie, Zasole i w parku na osiedlu Chemików tzw. małpim gaju. W tym roku pierwsze opryski odbyły się później niż zwykle, bo po 20 maja. Powodem było majowe załamanie pogody – informuje Katarzyna Kwiecień z Urzędu Miasta Oświęcim.

W bieżącym roku częstotliwość oprysków zostanie zwiększona z 1 na 2 w miesiącu. Akcja zakończy się we wrześniu. Miasto zamierza wydać na nią 28 tys. zł.

-Specjalistyczna firma obok oprysków terenów zielonych stosuje również preparat larwicydowy, który wlewany jest do wód stojących, rozlewisk i cieków wodnych. Zastosowanie obu metod gwarantuje maksymalną skuteczność zabiegu. Bardzo pomocne w walce z komarami i meszkami jest również właściwe utrzymanie terenów zielonych, które są doskonałym miejscem ich wylęgu – dodaje rzeczniczka prasowa.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Dziękuję , 14.06.2019 09:27
Brawo!
Normalny, 12.06.2019 18:07
Brawo urzędnicy miasta, tępić robactwo z całą siłą. Pozdrawiam serdecznie pana prezydenta Chwieruta to uczciwy Polak, mąż stanu.