OŚWIĘCIM. Mikołajkowy patrol z lizakami i rózgami

07 grudnia 2018 Autor: red
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Policjanci oświęcimskiej „drogówki” zorganizowali wczoraj specjalny, „mikołajkowy” patrol. Wśród kierowców funkcjonariusze promowali bezpieczną i kulturalną jazdę, a wśród pieszych noszenie elementów odblaskowych. Zatrzymali do kontroli drogowej kilkadziesiąt osób.

- Tym, którzy jechali zgodnie z przepisami, a także prawidłowo przewozili pasażerów, w tym przede wszystkim dzieci, policjanci wręczali słodki upominek oraz opaskę odblaskową. Natomiast kierowcy, którym zdarzyło się popełnić wykroczenie oprócz pouczenia otrzymywali rózgę - wyjaśnia asp. szt. Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Podobną niespodziankę policjanci przygotowali dla pieszych. Za nieskorzystanie z przejścia dla pieszych, kilka osób wróciło do domu z policyjną rózgą. Ci piesi, dla których bezpieczeństwo, a nie pośpiech było najważniejsze otrzymywali słodycze oraz elementy odblaskowe.

- Oświęcimscy policjanci przez cały rok musieli być bardzo grzeczni ponieważ podczas prowadzonej przez nich kontroli w ruchu drogowym przybyło do nich aż pięciu zmotoryzowanych Mikołajów z True Friends Oświęcim. Po wymianie słodyczy Mikołaje na motocyklach wyruszyli na oświęcimską Starówkę, by tam rozdawać słodycze najmłodszym, natomiast policyjny „mikołajkowy” patrol, wrócił do pilnowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym - dodaje Jurecka.Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy