OŚWIĘCIM. Miniwiatka potargana przez wiatr i wandali

18 marca 2014 Autor: plin

Miniwiatkę przystankową przy LO Konarskiego postawiono 28 lutego. A tak wyglądała wczoraj... W magistracie mówią, że najprawdopodobniej przyczyniły się do tego nie tylko wichry, ale i wandale.

OŚWIĘCIM. Miniwiatka potargana przez wiatr i wandali

Można odnieść wrażenie, że jakieś fatum ciąży nad wiatami przystankowymi w Oświęcimiu. Z każdą kolejną wiąże się wpadka albo feler. Wiatka przy ul. Konarskiego jest najnowszym wytworem oświęcimskiej myśli urbanistycznej. Dla niej los też nie był łaskawy.

Przypomnijmy, w grudniu ubiegłego roku miasto podjęło rozmowy z inwestorem pawilonu „Biedronka”, dotyczące budowy nowej wiaty przystankowej, dostosowanej do warunków pasa drogowego po przebudowie zatoki autobusowej. Uzgodniono, że wiata zostanie zakupiona i zamontowana na koszt inwestora.

Poważny inwestor, bardzo znana marka, można się było spodziewać, że przy popularnym „Konarze” wybudują dla mieszkańców coś jak niewielki i komfortowy dworzec. Tymczasem 28 lutego stanęło tu mikrych raczej rozmiarów zadaszenie z ławeczką. Cherlawa konstrukcja nie postała sobie za długo w jednym kawałku.

- Uszkodzenia powstały najprawdopodobniej z udziałem osób trzecich, silny wiatr też zrobił swoje - powiedzieli nam w Urzędzie Miasta Oświęcim.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
polisha ham , 19.03.2014 16:00
Powiedz mi po co jest ta wiatka ? Hochwander: Właśnie, po co? Miś: Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ta wiatka? Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest wiatka na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy ta wiatką? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest wiatka społeczna, w oparciu o sześć instytucji, która sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi? Hochwander: Protokół zniszczenia...
polish ham , 19.03.2014 15:53
miniwiatka od wariatka.
ccc, 19.03.2014 12:56
jeżeli miasto podejmuje rozmowy, to pozostawia na piśmie KONKRETNE uzgodnienia, może jednak chodziło o utrzymanie nowej stylistyki wzdłuż ulicy?
mieszkanka Oswiecimia , 19.03.2014 12:18
gadamy ,gadamy ,piszemy a urzad ma to w nosie popieram popieram Mirforda ma racje
MZK, 19.03.2014 09:40
Brak mi słów co do Wiat kolejna Porażka!!!!
Messi, 19.03.2014 09:31
To ma być wiata?Śmiechu warte.
mir, 19.03.2014 00:21
na tą wiatkę nie ma zezwolenia tak jak na nowy zjazd do Biedronki-stonki
mario, 19.03.2014 00:19
taa wandale dach zniszczyli - to czemu szyb nie wybili ???? hahaha . już nie mają co powiedzieć - kolejny bubel w mieście. A odnośnie wielkiej inwestycji jaką jest Biedrona dlaczego przy wjeździe nie ma przejścia dla pieszych ???? i co z tym obiecanym MC??? Tymi miejscami pracy????? może redakcja się powinna tym zainteresować a nie bzdury powtarzać po niekompetentnych urzędasach z UM Oświęcim!!!!!
Madzia, 18.03.2014 21:15
Ta mini wiatka to bardzo duzy niewypal.COS ZA COS.A gdzie byl architekt i projektant jak budowali Biedronke?Kto wydal zezwolenie?
Shogo, 18.03.2014 20:20
Co znaczy "najprawdopodobniej z udziałem osób trzecich" Urzędnicy posługują się faktami, czy obmawiają mieszkańców bez żadnego twardego dowodu? Czy ktoś prowadzi jakieś postępowanie w zakresie zniszczenia mienia? Porażka goni porażkę.
tom, 18.03.2014 20:13
urbaniści w Oświęcimiu zwalają z nóg są "perfekcyjni"aż im zazdroszczę szkół które pokończyli.
Wiaty są do kitu , 18.03.2014 19:29
Sorki taki mamy klimat :D
hagi , 18.03.2014 18:20
co to k.......a jest ? Wiata ?! Chyba ma chronić przed gwiezdnym pyłem ...
Edek, 18.03.2014 14:59
a może to wind of change...?
pasażer, 18.03.2014 14:14
postawili by NORMALNY przystanek tak jak po drugiej stronie a nie bawili sie w jakąś sztukę nowoczesną.. już popisali sie ładnie tym przystankiem na placu Kościuszki wieje z obu stron i mało miejsca do siedzenia gratulacje temu komuś kto to wymyślił SERDECZNIE GO POZDRAWIAMY PASAŻEROWIE MZK I PKS
adolf, 18.03.2014 14:12
<p>wiatka jak mini ratka o ***** rozbic. Do piachu z tym pomysłem.</p>
wicher, 18.03.2014 13:27
na obwodnicy poprzewracało wielkie bilbordy ,które miały na sobie ze 40 krawężników ,to nie mógł być wandal lecz setka wandali ,--------ciekawe nikt ich nie widział. Ciekawe kto tak głupio się tłumaczy ? Panie Plinta prosimy o odpowiedz !
pal, 18.03.2014 13:07
Zrobiło to dwóch wandali o pseudonimach "Wiatr" i "Wicher"....:))...Pilnie poszukiwani przez Urząd Miasta...:))..........A może ten "Wicher" i "Wiatr" to była "Kontrola Jakości"...???....:)))
Sprzedawca, 18.03.2014 13:01
Tak, odpowiedzialni za to są wandale. Wandale urzędowi.
Milford, 18.03.2014 11:57
Pracownicy UM powinni stanąć pod tą ,,wiatą" w deszczowy i wietrzny dzień, może nabraliby rozumu i podobnych wynalazków nie dopuszczaliby do użycia...
mieszkaniec, 18.03.2014 11:48
czy w Oswiecimiu mieszkaja krasnoludki aby budowac wiatki jednorazowego uzytku klimat sie zmienia wystarczy podmuch i wiatka leci jeszcze uszkodzi jakis samochod......
OSA, 18.03.2014 10:19
Dziadostwo było ,a teraz będą zwalać winę na wandali . Widział ktoś jak dewastują ---nie , a podmuchy były dotkliwe ,w okolicy pozrywało dachy .A to niepodobne do niczego !
\"mgr\" mag. Wandal, 18.03.2014 09:20
Co tam wiatr czy wandale? Najbardziej szkodzi miastu właśnie magistrat.