OŚWIĘCIM. Muzeum, a jednak z nowinkami techniczny za pan brat

16 lipca 2014 Autor: mon

Muzeum Zamek w Oświęcimiu, choć „starociami stoi” to i z duchem czasu potrafi podążać. Od dzisiaj Muzeum Zamek można zwiedzać z audio przewodnikami. Jest ich w sumie 20. Traf chciał, że jako pierwsza testowała zamkowe tablety rodzina ze Szczecina. Była zachwycona.

fot. Muzeum Zamek w Oświęcimiu

fot. Muzeum Zamek w Oświęcimiu

- Audioguide czyli audio przewodnik, to doskonały sposób, aby zanurzyć się w sercu i duszy miejsca, które zwiedzamy z wykorzystaniem nowoczesnych nośników audio o charakterze przewodnika – wyjaśnia Monika Sitek, pracownik Muzeum Zamek w Oświęcimiu.

Zamkowy system audioguide, umożliwia komfortowe, indywidualne zwiedzanie muzeum za pomocą wgranej aplikacji, wzbogaconej o przekaz multimedialny - zdjęcia, również te dotąd niepublikowane,  filmy i animacje na indywidualny tablet PC. Audioguide dzięki profesjonalnej narracji i wizualizacji, łatwo i w bardzo ciekawy sposób dostarcza informacji o oglądanych obiektach, eksponatach czy też historii miasta. W ten sposób można zwiedzać wszystkie muzealne pomieszczenia i wystawy oraz wieżę zamkową.

- Mamy teraz ciszę w muzeum, jak „makiem zasiał” – śmieje się Monika Sitek. – Wszyscy chodzą w słuchawkach. To duży komfort dla turystów, głównie zagranicznych. Mogą zwiedzać muzeum swoim tempem, zatrzymać się dłużej przy wybranej ekspozycji, w każdej chwili wyłączyć i na nowo uruchomić audio przewodnik w dogodnej dla siebie chwili. Czas zwiedzania zamku i wieży to średnio 1,5 do 2 godzin – dodaje.

Aplikacje na tabletach są w kilku wersjach językowych, co czyni ekspozycję dostępną dla turystów władających angielskim, niemieckim, włoskim i francuskim.

Urządzenia w tej chwili są testowane i wciąż udoskonalane. Dlatego jak na razie urządzenie jest wypożyczane bezpłatnie. Od niedzieli za audio przewodnika trzeba będzie zapłacić 10 zł, plus oczywiście bilety wstępu: 5 zł wieża i tyle samo zamek.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
brawo, 16.07.2014 17:56
Audio przewodnik to świetny pomysł, wyrazy uznania dla pracowników Muzeum Zamek w Oświęcimiu.